Kaip įsirengti vonią ir tualetą vienoje erdvėje?

Asociatyvi nuotrauka
Vonia ir tualetas kartu pastaruoju metu yra ypač dažnas išplanavimo sprendimas, kurį galime išvysti daugelyje naujesnės statybos namų. Jis pasirenkamas dėl galimybės sutaupyti papildomos vietos, kurią užimtų šias erdves skirianti siena. Taip turime daugiau lankstumo tiek kalbant apie interjerą, tiek ir apie įrangos išdėstymą. Tačiau siekiant, kad toks bendras tualeto ir vonios kambarys būtų praktiškas ir jaukus, pravartu įsidėmėti kelis svarbius patarimus.

 

Įvertinkite savo poreikius ir galimybes

Pirmiausiai turėtumėte pradėti nuo to, kokių baldų ir įrenginių Jums prireiks vonios kambaryje, o po to teks pagalvoti, kaip visus juos į šią patalpą sutalpinti. Kiekvienas iš jų turėtų būti lengvai pasiekiamas ir patogiai naudojamas, tad jeigu kambarys yra mažesnis, gali tekti paieškoti kompromisų. Tačiau dabar prekyboje netrūksta įvairiausių matmenų įrangos, tad net ir tokiais atvejais įmanoma surasti vietos nedidelei voniai ar kitiems Jums patinkantiems sprendimams – svarbiausia atlikti kuo tikslesnius skaičiavimus.
 

Ieškokite būdų, kaip maksimaliai išnaudoti turimą erdvę

Dažnai net ir atsisakius papildomos sienos, ne visi gali džiaugtis itin erdviu vonios kambariu, tačiau pasitelkus kelias gudrybes, jį galima vizualiai padidinti ir visapusiškai išnaudoti kiekvieną laisvą centimetrą. Nesuklysite, jei pirmenybę teiksite pakabinamiems baldams, pavyzdžiui, spintelėms – taip sukursite didesnės erdvės pojūtį, o laisvą grindų plotą galėsite išnaudoti įvairių daiktų sandėliavimui.

Taupant erdvę dažnai pasirenkamos ir potinkinės dušo sistemos: dalis jų konstrukcijos pasislepia sienoje, tad laisvą vietą galima išnaudoti dušo priemonių krepšeliams ar bet kokiems kitiems daiktams. Be to, tokią įrangą yra lengviau prižiūrėti – daugeliui tai turėtų skambėti kaip privalumas. Iš arčiau tokias dušo sistemas galėsite apžiūrėti Pigu.lt el. parduotuvėje.
 

Subtiliai užmaskuokite tualetą

Vonios kambarys daugeliui iš mūsų siejasi su atpalaiduojančiu poilsiu, tačiau tikriausiai sutiksite, kad akį traukiantis unitazas neprisideda prie to, kad ši patalpa taptų mūsų poilsio oaze. Visgi, jei subtiliai jį užmaskuosite, toks įrenginys nesugadins kruopščiai planuoto interjero. Jei tik įmanoma, parinkite jam tokią vietą, kad atvėrus duris, klozetas liktų už jų ar bent jau netaptų pirmuoju pastebimu įrenginiu. Dėmesį nuo jo galite nukreipti pasirinkę kitą ryškesnį akcentą: tai gali būti įdomesni apdailos sprendimai: ryškesnės plytelės ar, pavyzdžiui, unikalus šviestuvas. Žinoma, reikėtų įsitikinti, kad tokios detalės vienaip ar kitaip įsilies į bendrą visumą.

Dažnai nusprendžiama tualeto erdvę atskirti. Tam galima naudoti įvairias pertvaras, tačiau siekiant sutaupyti vietą, galima pasitelkti ir spinteles ar lentynas, kurias galėsite pritaikyti ir pagal pagrindinę paskirtį. Pakabinami klozetai taip pat yra puikus pasirinkimas – kadangi bakelis ir dalis kitų konstrukcinių detalių pasislėps sienoje, šis įrenginys dar mažiau atkreips dėmesį. Tačiau jei jo stilistiką priderinsite prie kitų interjero sprendimų, klozetas turėtų lengvai įsilieti į bendrą aplinką.
 

Įsitikinkite, kad kiekvienas daiktas turės savo vietą

Siekiant, kad vonios interjeras būtų vientisas, o bendra atmosfera – jauki, svarbu pasirūpinti, kad kiekvienas šioje patalpoje esantis daiktas turėtų konkrečią vietą. Kitaip tariant, iš anksto reikėtų apgalvoti sandėliavimo sprendimus, kurie užtikrins tvarkingą aplinką. Koks spintelių ir lentynėlių skaičius bus reikalingas, priklausys nuo namiškių skaičiaus ir asmeninių poreikių. Taip pat turėtumėte pagalvoti, kur laikysite rankšluosčius, dušo priemones ir tualeto reikmenis – tikėtina, kad jiems norėsis surasti privatesnę vietą.

Atkreipę dėmesį į šiuos patarimus, pakankamai lengvai turėtumėte įrengti bendrą vonios ir tualeto erdvę. Jei pavyks nukreipti dėmesį nuo unitazo ir įtalpinti Jūsų poreikius atitinkančią įrangą, rezultatai lūkesčius turėtų viršyti su kaupu.

Užs. Nr. 400 r