Kaip išsirinkti lovatiesę?

Autorių nuotr.
Kai svarstome apie miegamojo interjerą, kambarį norime susikurti kuo jaukesnį ir asmeniškesnį. Tam prie miegamojo deriname lovatieses, kurios atspindi individualų skonį ir stilių. Norint užtikrinti, kad miegamasis atrodytų gražiai bei stilingai, labai svarbu priderinti tinkamą užklotą lovai. Pateikiame keletą patarimų, kaip lengviau išsirinkti lovatiesę.

Pradėkite nuo išmatavimų

Įsitikinkite, kad žinote savo čiužinio matmenis: kruopščiai išmatuokite jo ilgį, plotį ir aukštį. Tuomet nuspręskite, kokios norite lovatiesės – tokios, kuri siektų grindis, lovos rėmą, o galbūt uždengtų tik čiužinio viršų. Tai palengvins pasirinkimą – be vargo išsirinksite jums tinkamą lovatiesę, kuria apgaubsite lovą.

Audinių įvairovė: kaip nepasiklysti?

Lovatiesės gali būti pagamintos iš skirtingų medžiagų, todėl rinkitės audinius pagal savo poreikį: apsvarstykite, ar turite alergijų, kaip jautriai miegate, kokiu metų laiku naudosite patalynę. Jei į miegamajį kambarį norite įnešti prabangos, rinkitės šilką arba atlasą. Tai hipoalerginės medžiagos, tinkančios alergiškiems žmonėms. Mėgstantiems paprastumą ir lengvą priežiūrą, verta apsvarstyti mikropluoštą ar poliesterį. Vasarai tinka lengvos, gerai kvėpuojančios medžiagos, tokios kaip medvilnė ar linas. O žiemai rekomenduojama rinktis storesnes, šiltesnes medžiagas – vilną ar flanelę.

Interjero akcentas

Kaip ir kiekviena kita smulkmena miegamajame kambaryje, ne ką mažiau svarbi ir lovatiesės išvaizda. Derinkite arba papildykite kambario spalvų paletę rinkdamiesi patalynę: neutralios spalvos suteiks universalumo ir minimalistiškumo, tuo tarpu ryškios gali tapti akcentinėmis.

Rinkitės skirtingus raštus, ornamentus, geometrines figūras, atitinkančias jūsų stilių ir kambario dekorą. Galite apsvarstyti ir tekstūras: dygsniuotos, siuvinėtos lovatiesės suteikia elegancijos ir įdomumo.

Priežiūra ir funkcionalumas

Jei svarstote įsigyti lovatiesę, būtinai apgalvokite ir jos praktiškumą bei panaudojimą. Galbūt lovatiesė skirta kasdieniam naudojimui, o galbūt – ypatingoms progoms, – juk tai turės įtakos medžiagų pasirinkimui ir audinio priežiūrai. Pasidomėkite, ar lovatiesę galima skalbti skalbyklėje, o galbūt priežiūrai tinkamas tik sausas valymas. Jei nemėgstate praleisti daug laiko prie skalbyklės, rinkitės lengvai prižiūrimus audinius. Taip pat pasidomėkite, ar audinys atlaiko dažną skalbimą ir naudojimą.

Tobulos lovatiesės paslaptis

Atminkite, kad aukštesnė kokybė dažnai reiškia ilgesnį tarnavimo laiką ir didesnį komfortą.

Jei apsvarsčius klausimus, radote į juos atsakymus, jums turėtų nesunkiai pavykti išsirinkti lovatiesę, kuri ne tik pagerins miegamojo estetiką, bet ir įneš patogumo į jūsų kasdienybę.