Kaip pačiam sėkmingai parduoti savo automobilį

Asociatyvi nuotrauka
Parduoti automobilį pačiam gali atrodyti bauginanti mintis, tačiau viskas gali būti kur kas paprasčiau. Jei jūs atsižvelgsite į žemiau pateiktus patarimus, turėtumėte gerokai lengviau ir sėkmingiau parduoti savo automobilį, todėl nieko nelaukus eikime prie reikalo.

Įsitikinkite, kad jūsų automobilis yra techniškai tvarkingas

Pirmasis žingsnis parduodant automobilį pačiam – įsitikinti, kad jis techniškai tvarkingas: paprastai pravartu atlikti pilną techninę apžiūrą. Taip galėsite būti ramūs, kad kitas savininkas kurį laiką nesusidurs su techninėmis problemomis. Taigi, jei jūsų automobilio techninė apžiūra galioja trumpiau nei tris ar keturis mėnesius, tikriausiai verta jį patikrinti, nes priešingu atveju pirkėjai gali manyti, kad automobilis turi techninių problemų.

Išvalykite automobilį

Prieš imantis ieškoti pirkėjo savo automobiliui, labai svarbu pasirūpinti, kad jis būtų tinkamai paruoštas, t.y. tvarkingai išvalytas. Galite sumokėti kam nors, kad išvalytų automobilį už jus, arba pasiraitoti rankoves ir pabandyti patys. Jei reikia patarimo, kaip kuo geriau išvalyti automobilį, galite pasinaudoti internetu, kuriame yra apstu naudingos informacijos.

Niekas nenori pirkti purvino automobilio, jau vien dėl to, kad purvas gali slėpti tikrąją automobilio būklę. Išvalius jį iš vidaus ir iš išorės, pirkėjai galės aiškiai matyti visą automobilio tikrąją būklę ir pirmas įspūdis greičiausiai bus geras.

Kosmetiniai pažeidimai

Išvalius automobilį, tik nuo jūsų priklauso, kaip kokybiškai norite jį paruošti pardavimui. Kosmetiniu požiūriu pirkėjai turi skirtingus lūkesčius. Jei tai brangus ar aukščiausios klasės automobilis, nubrozdinti ratlankiai ar nedideli įbrėžimai gali atbaidyti pirkėjus. Pigiame automobilyje jie nekelia tiek daug problemų, jei į juos atsižvelgėte nustatydami kainą.

Turėsite nuspręsti, ar verta taisyti kosmetinius pažeidimus. Jei tai padarysite, automobilis gali būti vertas daugiau pinigų arba jį bus lengviau parduoti, tačiau vargu ar atgausite visus pinigus, kuriuos investavote į kosmetinį automobilio remontą.

Reklamuokite savo automobilį

Kai jūsų automobilis atrodys kuo geriau, kitas jūsų žingsnis – pasiekti potencialių pirkėjų auditoriją.

Dauguma žmonių automobilį randa internete, naudodamiesi įvairiais automobilių skelbimų portalais. Jei nenorite reklamuotis internete arba norite išbandyti kitus būdus, apsvarstykite senamadiškas galimybes. Užklijuokite skelbimą ant spaudos kiosko, papasakokite apie tai šeimos nariams ir draugams (galite nustebti, kaip gerai sklinda informacija iš lūpų į lūpas) ar ant automobilio lango priklijuokite lentelę su kaina, keliomis svarbiomis detalėmis (pavyzdžiui, rida ir techninė apžiūra) ir telefono numeriu. Niekada nežinote, kas jį pamatys.

Skelbimui skirtų nuotraukų darymas

Padarykite įvairias automobilio nuotraukas iš visų kampų. Darykite tai dienos šviesoje, geriausia – esant geram orui. Nepamirškite nufotografuoti salono ir apsvarstykite galimybę nufotografuoti bagažinę ir variklio dangtį. Taip pat labai svarbu pasukti vairą į tiesią padėtį ir įjungti variklį, kad pirkėjai aiškiai matytų prietaisų skydelio piktogramas ir jūsų automobilio informacinę ir pramoginę sistemą.

Nufotografuokite visą automobilį iš gana arti, kad potencialūs pirkėjai susidarytų vaizdą apie automobilio būklę. Tačiau nemanykite, kad reikia nufotografuoti kiekvieną mažytį įlenkimą ir įbrėžimą.

Skelbimo rašymas

Dauguma svetainių automatiškai užpildo tokią informaciją, kaip automobilio markė ir modelis, kai įvedate savo registracijos duomenis. Svarbu patikrinti, ar ši informacija teisinga.

Priklausomai nuo interneto svetainės, joje gali būti vietos, kur galima įrašyti išsamesnį aprašymą. Neišsiplėskite, bet pateikite bendrą informaciją apie automobilio būklę ir jo istoriją. 50–75 žodžių ilgio skelbimas laikomas „geriausiu“. Jei nežinote, ką rašyti, galite patarimų paieškoti internete.

Būkite nuoširdūs rašydami apie automobilį, bet nenuvertinkite jo. Nenorite gaišti nei savo, nei potencialių pirkėjų laiko. Jei yra kas nors, ką pirkėjas greičiausiai norės ištaisyti, nuo pat pradžių apie tai atvirai pasakykite.

Kiek turėčiau prašyti už savo automobilį?

Įvertinti savo automobilį gali būti sudėtinga. Nenorite prašyti per mažai, tačiau didelė prašoma kaina atbaidys potencialius pirkėjus net nesidairyti.

Galite apsilankyti specializuotuose tinklalapiuose ir gauti nemokamą įvertinimą, tačiau taip pat verta pasidomėti automobilių skelbimais, kad sužinotumėte, kokios kainos prašyti. Jei galite, ieškokite panašių automobilių ir nepamirškite, kad automobilių prekeiviai prašys daugiau nei privatūs pardavėjai. Tokie dalykai kaip specifikacija ir rida taip pat turi didelę įtaką automobilio vertei.

Daugiau informacijos apie kainos nustatymą, įskaitant kelias pagrindines taisykles, visuomet galite rasti specializuotuose internetiniuose tinklalapiuose.

Organizuokite automobilio apžiūrą

Paprastai patogiausia apžiūrėti automobilį savo namuose, o kadangi esate pažįstamoje aplinkoje, galite jaustis patogiai, kai pereisite prie derybų etapo.

Pirkėjai gali nuspręsti su savimi atsivesti žmogų, kuris nuodugniau patikrintų transporto priemonę. Pavyzdžiui, ką nors, kas būtų atsakingas už transporto priemonės apžiūrą. Tad nenustebkite, jei jie atvyks su profesionaliu mechaniku.

Jei nerimaujate, kad jūsų namuose apsilankys nepažįstamas asmuo, apsvarstykite galimybę į namus pasikviesti draugą ar giminaitį, kurio dėka jaustumėtės saugiau, arba net paprašykite kaimyno, kad jis stebėtų situaciją. Pirkėjo net nebūtina kviesti į vidų, dažniausiai jis bus lauke ir apžiūrinės automobilį.

Prieš jiems atvykstant, greitai apžiūrėkite automobilį ir įsitikinkite, kad nėra akivaizdžių problemų, apie kurias nežinojote. Ar automobilis švarus? Ar jis gerai užsiveda, ar išvažiuojant nekyla jokių problemų?

Suteikite potencialiam pirkėjui galimybę pačiam apžiūrėti automobilį. Taip jie jausis patogiau, o jūs išvengsite nepatogaus stovėjimo šalia, kol jie tikrins, pavyzdžiui, kėbulą. Tačiau nepalikite jiems raktelių – po penkių ar dešimties minučių prieikite ir pasiūlykite užvesti variklį.

Pasiūlykite bandomąjį važiavimą

Bandomasis važiavimas yra automobilio pirkimo proceso dalis ir dažnai yra ženklas, kad pirkėjui patinka tai, ką jis mato. Tačiau reikia atsižvelgti į svarbius draudimo ir taršos mokesčio klausimus.

Kaip bebūtų, prieš atliekant bandomąjį važiavimą, jūs turėtumėte įsitikinti, kad žmogus, kuris domisi jūsų parduodamu automobiliu, turi vairuotojo pažymėjimą. Be to, svarbu, kad jūsų draudimo polisas leistų automobilį vairuoti ir kitam asmeniui. Visa tai yra labai svarbu todėl, kad niekuomet negalite žinoti ar išvažiavus į kelią neteks susidurti su autoįvykiu. Tai reiškia, kad jūs turite pilną teisę prašyti automobilį apžiūrinčio asmens pateikti jums savo galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Tuo tarpu, jei vairuotojo pažymėjimo jis nesutiks pateikti, jūs galite atsisakyti leisti atlikti bandomąjį važiavimą.

Tuo tarpu, jei pirkėjas su savimi neturi vairuotojo pažymėjimo, jūs galite jam pasiūlyti bandomąjį važiavimą atlikti patys, t.y. kuomet potencialus pirkėjas sėdės keleivio sėdynėje. Nors tokiu atveju jis ir nebus už automobilio vairo, vis dėlto galės pajusti, ar transporto priemonė iš tikrųjų galėtų atitikti jo lūkesčius.

Jei įmanoma (tai priklauso nuo to, kur gyvenate), pasistenkite, kad pirkėjas gerai pasivažinėtų įvairiais keliais, leisdami jam pasiekti 60 arba 70 km/h greitį, priklausomai nuo greičio apribojimų. Tam turėtų pakakti maždaug 20 minučių.

Susitarkite dėl kainos

Derybos yra neišvengiamos, todėl turėtumėte iš anksto apie tai pagalvoti. Svarbiausia galvoje turėti maksimalią sumą, kurią esate pasirengę sumažinti – nuo 2 iki 10 proc. prašomos automobilio kainos, priklausomai nuo jo vertės.

Leiskite pirkėjui užsiminti apie derybas, o kai jis tai padarys, elkitės užtikrintai. Jei padarėte viską, kas aprašyta šiame vadove, jūsų automobilis turėtų būti labai paklausus, o jūs turite būti tvirtai apsisprendę.

Leiskite pirkėjui pateikti pirmąjį pasiūlymą. Jei jis neatitinka jūsų tikslo, sumažinkite kainą, kad ji būtų artimesnė pirkėjo nurodytai, bet nebūkite pernelyg desperatiški. Jei negalite susitarti dėl abiem priimtinos sumos, nesijaudinkite, kad pirkėjas gali pasitraukti. Jis gali persigalvoti, kai tik pagalvos, arba kas nors kitas gali paskambinti dėl jūsų automobilio tą pačią akimirką, kai jis išeis.

Susitarkite dėl apmokėjimo

Radote pirkėją ir susitarėte dėl kainos. Kaip norite, kad jums būtų sumokėta?

Grynieji pinigai

Tai vienas saugiausių būdų gauti apmokėjimą. Atidžiai suskaičiuokite grynuosius pinigus – jei įmanoma, paprašykite, kad kas nors juos patikrintų du kartus, o jei nerimaujate dėl padirbtų kupiūrų, paprašykite susitikti su pirkėju savo banke, kad galėtumėte atsiskaityti su juo ten. Tokiu būdu kasininkas gali už jus patikrinti banknotus.

Banko pavedimas

Tai gali būti paprasčiau nei imti grynuosius pinigus, tačiau gali užtrukti. Pirkėjas gali naudotis programėle, internetine bankininkyste, paskambinti telefonu arba apsilankyti savo banke, kad persiųstų pinigus į jūsų sąskaitą, tačiau neleiskite jam išvažiuoti, kol nebus atliktas pervedimas ir jūs nebūsite tikri, kad jums iš tikrųjų buvo sumokėta už jūsų automobilį.

Užbaikite sandorį

Dabar, kai visi sudėtingi dalykai jau užmiršti, laikas sutvarkyti dokumentus. Pirmiausia jums reikės su savimi turėti automobilio pirkimo-pardavimo sutartį. Laimei, ją galima nemokamai atsisiųsti iš „Regitros“ tinklalapio, todėl šiuo atveju problemų kilti tikrai neturėtų. Automobilio pirkimo-pardavimo sutartyje turėsite nurodyti savo ir pirkėjo informaciją, taip pat pagrindinę informaciją apie automobilį ir, žinoma, kainą. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad pirkėjas turi nurodyti, kad su parduodamu automobiliu susipažino ir žino apie esamus techninius gedimus – tai turėtų užkirsti kelią pirkėjui grąžinti automobilį, jei kiltų problemų.

Galiausiai, kai sutartis bus pasirašyta ir gausite apmokėjimą už savo parduotą automobilį, jums beliks automobilį išregistruoti. Tai padaryti nebus sudėtinga, jei jūs pasinaudosite internetu. Šiandien automobilio išregistravimo procedūra yra galima ir nuotoliniu būdu, todėl nemanykite, kad turėsite veltui gaišti savo brangų laiką.

Papildomi patarimai, kaip greitai parduoti automobilį

Gali būti daugybė priežasčių, kodėl norite greitai parduoti automobilį. Galbūt norite turėti savo pirmąjį elektromobilį arba šeima pasipildė nauju nariu, o jūsų dabartinis automobilis yra nepakankamai didelis. Laimei, yra daugybė būdų, kaip parduoti savo automobilį labai greitai.

Pardavimas automobilių supirkėjams

Vienas iš pačių greičiausių būdų parduoti savo automobilį yra pasirinkti automobilių supirkėjus. Šiuolaikinėje rinkoje automobilių supirkėjų pasirinkimas yra ypatingai didelis. Tai rodo, kad yra labai daug transporto priemonių savininkų, kurie nevengia savo automobilius parduoti automobilių supirkėjams. Jei pasirinksite šių paslaugų tiekėjus, automobilį galėsite parduoti vos per kelias valandas, tačiau, žinoma, tokiu atveju jūs gausite ir kur kas mažesnę kainą.

Parduokite savo draugams ir šeimos nariams

Nenuvertinkite savo pažįstamų ir artimųjų rato vertės. Jūsų draugai ir šeimos nariai gali būti naujo automobilio pirkėjai, o pažįstamu žmogumi kur kas lengviau pasitikėti automobilio pardavimo proceso metu.

Pasiūlykite savo automobilį mažesne kaina

Niekas nenori to girdėti, bet sumažinti automobilio kainą yra bene lengviausias būdas paspartinti pardavimą. Pirkėjai noriai naudojasi pigiomis kainomis, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad reikia prarasti dideles pinigų sumas. Pabandykite sumažinti kainą mažesniais procentais.

Užs. Nr. 48 r