Kaip sukurti jaukumą namuose daug neinvestuojant?

Jaukus namų interjeras
Kiekvienas iš mūsų svajoja sugrįžti į jaukius namus, kuriuose būtų galima atsipalaiduoti ir tiesiog maloniai leisti laiką. Visgi, tam, kad atmosfera iš tiesų spinduliuotų šiluma ir jaukumu, reikia įdėti šiek tiek pastangų. Tačiau gera žinia ta, jog atlikdami atnaujinimo darbus, galėsite išvengti didesnių išlaidų – ypač tuomet, jei pasitelksite žemiau įvardintas idėjas.

Suraskite vietos kelioms žvakėms


Žvakėms nereikia didelių investicijų ir papildomos erdvės namuose, tačiau jos ženkliai prisideda prie jaukios atmosferos puoselėjimo. Tokie aksesuarai prisideda prie žavaus interjero plėtojimo, prieblandoje gali skleisti jaukią šviesą ir šilumą, o jei pasirinksite kvepiančias žvakes, tuo pačiu pavyks mėgautis ir maloniais aromatais. Be to, reikėtų paminėti, kad jos pasižymi ypatingai plačiu asortimentu, tad kaskart išbandydami vis kitus tipus, paįvairinsite ir namų aplinką.


Pasitelkite knygas


Kaip dekoracijų knygų pirkti neskatiname, tačiau jeigu jau esate sukaupę gausią tokių leidinių kolekciją, pasinaudokite tuo sukurdami žavingą aplinką. Geriausia, jei įsigysite prie bendro interjero derančią knygų lentyną ir sudėsite ten visas savo turimas knygas – jas galite išrikiuoti pagal spalvas, dydžius ar sugalvoti bet kokį kitą įdomų išdėstymą. Tokia nedidelė namų biblioteka aplinkai pridės jaukumo, o Jūs mėgstamiausius savo kūrinius visuomet turėsite po ranka.


Pridėkite papildomos sėdėjimo vietos


Minkštos detalės, esančios arčiau žemės, vilioja svečius susiburti ir atsipalaiduoti, tad vietoj įprastų kėdžių verčiau naudoti didesnes pagalves ar pufus – taip išplėtosite ramią, kviečiančią atmosferą. Be to, kai kurie pufai yra aprūpinami papildoma sandėliavimo vieta, tad galėsite maksimaliai išnaudoti laisvą plotą ir sukurti tvarkingesnę aplinką – tikriausiai net nereikia sakyti, kad tai suteiks papildomo jaukumo.


Sušildykite grindis


Minkšti, tekstūruoti kilimai bet kokiai erdvei gali suteikti papildomo jaukumo, tad būtų apmaudu nepasinaudoti tokia gudrybe. Jei šiuo metu nesate paskyrę biudžeto didesniam kilimui, galite apsiriboti mažesniais modeliais, kuriuos pravartu padėti šalia lovos, po kavos staliuku ar priešais skaitymo kėdę. Išlaidos bus nedidelės, tačiau rezultatai – akivaizdūs. Įvairių dydžių ir tipų, modernūs kilimai Jūsų laukia Pigu.lt el. parduotuvėje.


Papuoškite sieną


Tikriausiai sutiksite, kad tuščios sienos namams tikrai neprideda jaukumo. Jei norisi joms suteikti gyvybės, papuoškite sienas paveikslais, senais plakatais ar šeimos fotografijomis. Pasitelkus kūrybiškumą, tai nepareikalaus didelių išlaidų, o interjeras taps kur kas jaukesnis, kupinas šilumos ir sentimentalių prisiminimų. Tokioje aplinkoje laiką norėsis leisti ne tik Jums, bet ir į svečius užsukusiems draugams.


Atnaujinkite patalynę


Nors miegamasis priklauso tik mums, šioje erdvėje vis vien norisi plėtoti jaukią aplinką. Prie to ženkliai prisideda nauja patalynė – ypač tuomet, jei investuosite į aukštesnės kokybės medžiagas. Išlaidos vis vien bus pakankamai nedidelės, tačiau kaskart atsigulę į lovą džiaugsitės dėl tokių investicijų. Taip pat galite atnaujinti ir lovatiesę – ji ženkliai prisideda prie bendro miegamojo interjero.


Nepamirškite kvapų


Tikriausiai ne kartą esate įsitikinę, kad aromatai taip pat prisideda prie atmosferos plėtojimo – jei naudosite atitinkamus namų kvapus ar kvapų difuzorius, namuose kaskart galėsite sukurti vis kitokią nuotaiką. Be to, ir jie patys pasižymi itin stilinga išvaizda, tad tuo pačiu bus galima papildyti ir puoselėjamą interjerą.
Įgyvendinę šias idėjas savo namuose, labai lengvai (ir pigiai) galėsite išplėtoti jaukumu alsuojančią aplinką. Tačiau nepamirškite, jog svarbiausia, kaip atitinkamoje erdvėje jaučiatės Jūs patys – asmeninis skonis ir poreikiai pirmoje vietoje turėtų išlikti net ir tuomet, jei dėl to reikės sulaužyti kelias nusistovėjusias interjero taisykles.

Užs. Nr. 592