Kiek kainuoja įsirengti virtuvę?

Freepik nuotr.
Virtuvė – tai ta namų erdvė, kurioje gimsta patys skaniausi valgiai bei kuri neretai suartina šeimą, skatina daugiau laiko praleisti drauge. Maisto gaminimas gali būti savotiška meditacija, kadangi jo metu pasimiršta visi kasdieniai rūpesčiai ir problemos. Visgi, norint, jog ši veikla būtų maksimaliai maloni ir nekeltų papildomo streso, labai svarbu pasirūpinti tinkama virtuvės erdve. Tad, jei norite atnaujinti seną virtuvę ar naujai įsirenginėjate namus, reikėtų pasiruošti, jog šis procesas kainuos nemažai laiko, o taip pat ir finansų. Jei įdomu, kaip tik šiame straipsnyje aptarsime, kiek kainuoja įsirengti virtuvę bei nuo ko tai priklauso.

Virtuvės atnaujinimas ar įrengimas nuo nulio

Visų pirmiausia, reikėtų suprasti, jog virtuvės įrengimo kaina priklausys nuo to, ar norite ją atnaujinti ar įsirengti nuo nulio. Natūralu, jog jei planuojate ne tik pakeisti baldus, bet ir pasirūpinti sienų apdaila ar visa buitine technika, virtuvės įrengimas kainuos kur kas brangiau. Tad, apsispręskite, kuris iš šių variantų jums yra tinkamesnis – galbūt tam tikrus senos virtuvės elementus galite atnaujinti ir prikelti antram gyvenimui?

Virtuvės dydis ir išplanavimas

Virtuvės kainai didelę įtaką daro ir virtuvės dydis bei jos išplanavimas. Savaime suprantama, jog kuo didesnis bendras virtuvės plotas, tuo daugiau medžiagų prireiks jos įrengimui. Norint užpildyti tokią virtuvę, teks įrengti daugiau spintelių, prireiks didesnio stalviršio, o taip pat ir daugiau grindų dangos ar medžiagų sienų apdailai. Taip pat turėkite omenyje, jog įprastai taip vadinama tiesios linijos virtuvė kainuoja pigiau nei sudėtingesnio dizaino, tarkime, L formos ar U formos virtuvė su sala. Negana to, verta žinoti – jei norėtumėte perkelti vandentiekio, elektros bei kitų komunikacijų įvadus, dažnai tai gali pareikalauti išties nemažai papildomų finansų ir pastangų.

Virtuvinio pasirinkimas

Kadangi virtuvės baldai yra vienas esminių elementų šioje namų erdvėje, labai svarbu, jog jie būtų kokybiški, puikiai tarnautų ir gražiai atrodytų. Būtent dėl to reikėtų nusiteikti, jog ši virtuvės dalis tikrai pareikalaus šiokių tokių investicijų. Virtuvinio komplekto kaina gali skirtis, priklausomai nuo to, iš kokių medžiagų jis yra pagamintas. Jei turite ribotą biudžetą, nenusivilkite, šiuo metu galima rasti išties nemažai virtuvinių spintelių, kurios pasižymi gana gera kokybė, o taip pat ir gražiai atrodo. Na, o jei turite kiek didesnį biudžetą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į spinteles, pagamintas iš kokybiškos medienos ar jos plokščių, bei į stalviršius, kurie būtų iš granito, marmuro ar aukšto slėgio laminato. Jei susidomėjote ir norėtumėte detaliau susipažinti su galimais virtuvinių variantais, didelį jų asortimentą rasite čia - https://pigu.lt/lt/baldai/baldai-virtuvei-virtuves-baldu-komplektai.

Buitinė technika ir prietaisai

Jokia virtuvė neapsieis be buitinės technikos ir buitinių prietaisų, todėl svarbu prisiminti, jog reikia ir jiems numatyti tam tikrą biudžetą. Šaldytuvas, kaitlentė, gartraukis, orkaitė, virtuvės maišytuvas, plautuvė – tai elementai, kurie yra randami bet kurioje virtuvėje. Žinoma, priklausomai nuo turimų norų ir poreikių, čia gali atsirasti ir indaplovė, mikrobangų krosnelė, kavos aparatas ar kita. Pasirinkimas – platus, tad tikrai kiekvienas ras sau tinkamiausią buitinę techniką. Tiesa, rekomenduojama investuoti į aukštos kokybės prietaisus, kadangi tai gali padidinti virtuvės funkcionalumą bei komfortą.

Valgomojo baldai

Jei virtuvė ir valgomojo zona yra bendra, nepamirškite pasirūpinti ir valgomojo baldais. Valgomojo stalo dydį rinkitės pagal tai, kiek žmonių gyvena namuose, o taip pat ir tai, kaip dažnai čia sulaukiate svečių. Visa tai leis nuspręsti ir, kiek valgomojo kėdžių jums reikės. Kad visas bendras vaizdas virtuvės zonoje atrodytų gražiai ir harmoningai, stalas ir valgomojo kėdės turėtų atitikti erdvės koloritą ir dizainą. Jas galima derinti prie virtuvinio baldų, šviestuvų ar kitų šioje erdvėje esančių elementų. Dažniausiai stalo ir kėdžių kaina priklauso nuo jų dizaino, medžiagų, iš kurių yra pagaminti šie baldai, dydžio bei gamintojo. Asortimentas – milžiniškas, tad, kad ir kokie būtų jūsų poreikiai, garantuojame, jog rasite sau tinkamiausią variantą.

Darbo sąnaudos

Galiausiai, pagalvokite, ar visus virtuvės įrengimo ar atnaujinimo darbus planuojate atlikti patys? Jei ne, būtinai prisiminkite, jog įvairūs montavimo darbai taip pat gali sudaryti nemažą dalį biudžeto. Nestandartiniams sprendimams ir sudėtingiems interjero projektams įgyvendinti neretai reikia daug laiko ir įgūdžių, todėl darbo sąnaudos yra didesnės. Negana to, nepamirškite, jog tam tikriems darbams, pavyzdžiui, norint išgriauti virtuvę ir svetainę ribojančią sieną, yra reikalingas specialus leidimas. Norint gauti leidimą, būtina paruošti projektą bei surinkti gyventojų parašus. Na, o tai kainuoja nemažai pinigų ir laiko.

Taigi, kaip galite matyti, tiksliai atsakyti, kiek kainuoja įsirengti virtuvę – sunku, kadangi tai priklauso tikrai ne nuo vieno kriterijaus. Rekomenduojame susidaryti preliminarią sąmatą, kokiais elementais turėsite pasirūpinti, atnaujindami ar įsirengdami virtuvės erdvę, bei kiek kiekvienas iš jų kainuos. Tokiu būdu galėsite aiškiai matyti, ar jūsų norai atitinka turimas galimybes. Linkime didžiausios sėkmės!

Užs. Nr. 752