Kodėl 2022-aisiais interjere tokia madinga ruda spalva?

Asociatyvi nuotrauka
Ruda – itin universali spalva. Ji reiškia stabilumą, komfortą ir ramybę. Ši žemiška spalva tobulai atspindi tai, ko visi šiuo metu siekiame. Ji gali puikiai derėti tiek su blankesnėmis, tiek su ryškesnėmis spalvomis. Plačiau apie tai, kodėl 2022-aisiais interjere tokia madinga ruda spalva, pasakojame šiame straipsnyje.

Suteikia saugumo jausmą

Skirtingi atspalviai skirtingai veikia mūsų emocinę būklę. Nustatyta, kad žmonės jaučiasi saugūs, kai yra apsupti rudos spalvos. Kodėl? Ji asocijuojasi su žeme, kuri tiesiogine prasme mus įžemina. Ko gero nenuostabu, kad po dviejų metų pandemijos ir neapibrėžtumo, rudi atspalviai namų dekore atgimė iš naujo. Daugelis nori jaustis arčiau žemės, saugūs ir globojami.

Šilto minimalizmo ir maksimalizmo mada

Pernelyg dažnai minimalistinis namų dekoras buvo interpretuojamas kaip visiškai baltas. Baltos sienos, lubos, baldai ir aksesuarai – viskas tos pačios spalvos. Tačiau norint sukurti minimalistinį interjerą, galima ir kitaip. Vietoj baltos spalvos rinkitės rudą, kuri yra ryškesnė, tačiau taip pat pakankamai neutrali. Ji suteikia šilumos, žemiškumo ir ramybės.

Tiesa, ruda tobulai tinka ir tiems, kurie mėgsta maksimalizmą. Ji – puikus pagrindas kitiems tonams. Šiais metais madingi visi rudi atspalviai: nuo sodrių šokoladinių iki elegantiškų karamelių, tinkančių tiek sienoms, tiek baldų apmušalams, tiek kitiems tekstilės gaminiams.

Aštuntojo dešimtmečio mados sugrįžimas

Lėtai, bet užtikrintai aštuntojo dešimtmečio dekoro bruožai sugrįžta į mūsų namus. Tai pakankamai prasminga: aštuntasis dešimtmetis buvo socialinio perversmo laikotarpis, kai žmonės tiesiog norėjo, kad jų namai būtų šilti ir jaukūs. Žvelgiant į to laikmečio interjerą, ruda buvo naudojama gana gausiai.

Esate įsitikinę, kad į savo namų erdvę norite įnešti šiek tiek žemiškų akcentų? Štai geros naujienos – kitaip nei kai kurios interjero dizaino tendencijos, ruda bus madinga bene amžinai. Iš tikrųjų tai ir yra dizaino esmė. Kad ir kaip dažnai mes kalbame apie tendencijas, tikrasis meistriškumas – tai gebėjimas sukurti laikui nepavaldžias erdves. Na, o joms idealiai tiks lietuviški baldai, kuriuos rasite spustelėję šią nuorodą https://www.magresbaldai.lt/baldai/lovos.

Užs. Nr. 186 r