Kodėl gali slinkti plaukai?

Autorių nuotr.
Plaukai yra dalis mūsų įvaizdžio, išvaizdos, tad natūralu, kad norime, jog jie atrodytų tobulai. Tačiau sveikais, stipriais, žvilgančiais plaukais pasigirti gali toli gražu ne kiekvienas. Negana to, kai kurie susiduria su gana rimtomis plaukų problemomis, pavyzdžiui, slinkimu.

Neretai išbandoma daugybė priemonių nuo plaukų slinkimo ir skundžiamasi, kad jos neduoda jokio rezultato. Bet taip pat labai dažnai pasitaiko, jog neieškoma priežasties, kodėl tie plaukai slenka. O juk nepašalinę problemos priežasties, vargu, ar galėsime ją išspręsti naudodami net ir geriausias priemones. O kas gali lemti plaukų slinkimą? 

Metų laikas

Kai kurie pastebi, kad plaukai intensyviau ima slinkti rudenį arba žiemai besibaigiant, pavasario pradžioje. Iš tiesų problema susijusi ne su pačiu metų laiku, bet su tuo, jog šiais laikotarpiais dėl pakitusios mitybos, šaltų orų, užklupusių peršalimo ligų silpsta imunitetas. Tai lemia, kad plaukai gali imti labiau slinkti. 

Įtampa

Stresas, nerimas, įtampa – šie dalykai labai glaudžiai susiję su daugeliu problemų sveikatos sutrikimų, ne išimtis ir plaukų slinkimas. Jie išties gali kur kas intensyviau pradėti slinkti, jei nuolat ar labai dažnai jausite nervinę įtampą. Išgyvenus kažkokį sukrėtimą, plaukai intensyviau slinkti gali pradėti po poros mėnesių. 

Nuovargis

Kokybiškas poilsis svarbus kiekvienam iš mūsų. Organizmą išbalansuoja prastas miegas, poilsio stoka, nuovargis, tad tai irgi gali paskatinti plaukus slinkti. 

Sveikatos sutrikimai

Plaukų slinkimas gali būti ir tam tikrų sveikatos problemų simptomas. Neretai tai susiję su skydliaukės problemomis, uždegiminiais procesai organizme, infekcinėmis ligomis ar kt. Jei įtariate, kad dėl slinkimo gali būti kaltos sveikatos problemos, pasikonsultuokite su gydytoju, kuris padės identifikuoti priežastį. 

Ką daryti?

Jei esate tikri, kad plaukų slinkimo nesąlygojo kažkokie sveikatos sutrikimai, keiskite gyvenimo būdą: skrupulingai laikykitės subalansuotos mitybos principų, kuo daugiau laiko būkite gryname ore, saugokite plaukus nuo saulės, temperatūros svyravimų, skirkite pakankamai laiko poilsiui ir venkite streso. Laikydamiesi šių principų drauge stiprinkite plaukus specialiomis priemonėmis, skirtomis stabdyti plaukų slinkimą.