Kodėl nereikėtų leisti šunims miegoti lovoje?

Asociatyvi nuotrauka
Kai kuriose kultūrose jau daugelį amžių žmonės miega kartu su savo šunimis. Nors tai gali padėti sumažinti nerimą ar suteikti saugumo, šilumos jausmą, miegojimas kartu su savo augintiniu nebūtinai yra puiki idėja. Panagrinėkime, kodėl vertėtų šunims miegoti ne jūsų lovoje, o savo guolyje.

Alergijų galimybė

Yra nemažai žmonių, turinčių alergiją šunims. Ilgalaikis glaudus kontaktas su augintiniu gali paskatinti pleiskanų atsiradimą, sukelti įvairius kvėpavimo sutrikimus. Tačiau net ir žmonėms, kurie nėra alergiški naminiams gyvūnėliams, miegant kartu, gali sustiprėti alerginiai simptomai. Ant šunų kailio paprastai būna prilipusių dulkių, žiedadulkių, kurias augintinis gali pernešti ant jūsų patalų ir taip sukelti alergines reakcijas ar net paskatinti dulkių erkučių atsiradimą.

Pavojingų ligų rizika

Šunys nuostabūs gyvūnai, tačiau kartu jie yra ir daugelio ligų nešiotojai. Todėl leidimas miegoti kartu lovoje gali būti pavojingas jūsų sveikatai. Yra keletas būklių bei ligų, kuriomis galite užsikrėsti nuo savo augintinio, ir jos vadinamos zoonozėmis. Joms priklauso kirmėlės, niežai, erkių ligos bei kitos įvairios infekcijos.

Prasta miego kokybė

Kai kurie šeimininkai miega prasčiau, kai jų šuo guli kartu lovoje. Jautriai miegantys žmonės dažnai pabunda, kai jų augintinis keičia padėtį. Dar kitus erzina, kai jų gyvūnėliai pernelyg garsiai knarkia. Dėl miego trūkumo galite būti irzlūs ir nepailsėję, o tai gali turėti įtakos bendrai jūsų sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Žinoma, viskas priklauso nuo jūsų pačių asmeninių pageidavimų, gyvūnų dydžio, higienos. Jeigu norite miegoti kartu su savo šuniu, galite rinktis itin kokybiško audinio čiužinius, kurių sudėtyje esantis sojų aliejus užkerta kelią dulkių erkučių veisimuisi. Norintys įsigyti tokį čiužinį savo miegamajam, jį išsirinkti gali apsilankę šiuo adresu https://www.magresbaldai.lt/baldai/ciuziniai/.

Užs. Nr. 255 r