Kodėl važiuojant automobilyje jaučiu vibraciją

Asociatyvi nuotrauka
Vibracija yra vienas labiausiai erzinančių dalykų automobilyje. Dažniausiai ji jaučiama važiuojant didesniu greičiu, todėl kyla diskomforto ir nesaugumo jausmas. Problema tame, kad vibracijos šaltinio nustatyti yra beveik neįmanoma, o galimų variantų yra nemažai. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių vibracijos priežasčių.

 

Nesubalansuoti ratai

Kiekvieną kartą montuojant padangas specialistai jas subalansuoja. Balansavimo metu ratlankių kraštuose klijuojami svareliai, kad svorio centras būtų tinkamoje vietoje. Laikui bėgant dėvisi padangos, kartais iškrenta svareliai, ko pasekoje susidaro vibracija. Ratų balansavimas yra vienas pirmųjų dalykų, kuriuos reikėtų atlikti susidūrus su vibracija.

Susilankstę stabdžių diskai

Dėl staigių temperatūros pokyčių stabdžių diskai gali susilankstyti – pavyzdžiui, intensyviai stabdant per lietų arba baloje. Plika akimi sulenkimai tikrai nėra matomi, bet net ir menkiausias deformacijas pajusite stabdymo metu. O jeigu diskai sulenkti stipriau, tai vibracija gali jaustis tiesiog važiuojant, nenaudojant stabdžių.

Pažeisti ratlankiai

Kadangi modernūs automobiliai vis dažniau padabinti didžiuliais ratlankiais ir žemo profilio padangomis, kartais pakanka nedidelės duobės asfalte, kad prakirstumėte padangą ir sugadintumėte ratlankį. Dėl sugadinto ratlankio padanga gali leisti orą, o važiuojant turėtų jaustis vibracija. Daugeliu atvejų padeda ratų remontas. Nebetaisomi tik itin stipriai pažeisti ratlankiai.

Pažeista padanga

Automobilio padangas tikrinti reikia reguliariai – pamatuoti slėgį, protektoriaus likutį, patikrinti bendrą jų būklę. Jeigu pastaruoju metu pradėjote jausti vibraciją važiuojant, atidžiai apžiūrėkite padangas – negali būti jokių įtrūkimų, guzų, pažeidimų.

Netvarkinga važiuoklė, sugadintos transmisijos dalys

Galų gale, vibracijas sukelti gali ir sulenkti pusašiai, susidėvėjusios važiuoklės dalys, pakabinamas guolis. Savarankiškai šių dalykų patikrinti yra beveik neįmanoma, todėl patikrai teks apsilankyti autoservise. Gali būti, kad reikės pakeisti tik vieną guminę įvorę ir vėl galėsite mėgautis komfortiškomis kelionėmis!Užs. Nr. 232 r