Kodėl verta gėlėmis puošti ne tik kitų, bet ir savus namus?

Asociatyvi nuotrauka
Įprasta, kad dovanojame gėles kitiems, dažniausiai tam tikromis progomis, rečiau – siekdami netikėtai nustebinti. O kada paskutinį kartą šias gėrybes dovanojote sau? Greičiausiai tai buvo labai seniai, o gal taip lepinti savęs žiedais ir neteko. Šie turi ypatingų galių, kurios tikrai neapsiriboja tik mylimo žmogaus šypsena. Gėlių terapijos menas vis labiau vertinamas, o štai mokslininkai sako, kad puokštės gali pagerinti sveikatą! Taigi, toliau 5 priežastys, kodėl verta užsisakyti mylimų skintų gėrybių sau?

1. Meilės sau prisipažinimas

Šiomis dienomis kaip niekad garsiai skamba šūkiai, skatinantys mylėti, palepinti ir nudžiuginti save be jokios progos. Vienas populiariausių ir paprasčiausių dėmesio kitam parodymo būdų – puokštė. Kodėl to nepritaikius sau patiems? Pasilepinti tiesiog už įgyvendintus projektus, už pagerintą sporto rutiną, už kasdienę kantrybę, padedant ruošti mažiausiems namų darbus, o gal tiesiog prisiminti artėjančio pavasario džiaugsmą? Unikalios, spalvingos, bundančia gamta kvepiančios gėlės Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune kasdien keliauja į laimingus namus.

2. Kūrybiškumo skatinimas

Įrodyta – žmonės, kuriuos supa gėlių žiedai, linkę į įdomesnes idėjas. Teksaso „A&M” universitete atlikto tyrimo duomenimis, taip dekoruota darbo aplinka padeda vyrams ir moterims priimti kūrybiškesnius sprendimus, leisti sau mąstyti kiek laisviau. Ypač, kai daugeliui šiomis dienomis tiek poilsio oazę, tiek biurą atstoja namų svetainė, išties verta skirti dėmesio detalėms, kurios paskatintų iš naujo atrasti, nepasiduoti jau pabodusios aplinkos įtakai. Jei tokią galią turi skintų gėrybių glėbys į namus – kodėl gi ne?

3. Malonių ritualų kūrimas

Tiesa, karantino metu iš naujo atrandami malonūs ritualai ir jų svarba. Tam tikri veiksmai, nuolat būnant namuose, padeda sąmoningai atskirti, kada prasideda darbas, kada jį baigiame ir grįžtame „į namus”. Kai kurie nauji įpročiai mums padeda atsipalaiduoti. Gėlių terapija pasaulyje vis populiaresnis reiškinys – jau nuo seno pastebima, kad buvimas arčiau gamtos mus atpalaiduoja, įkvepia. Čia kvapnių žiedų panaudojimas itin platus, kaip, pavyzdžiui, kurį laiką galima medituoti, rūpinantis ir mėgaujantis jų žydėjimu, perdėlioti ir sukurti savo kompoziciją ar net kelias, o, kai ateis laikas, žiedlapius panaudoti vonios ritualams.

4. Investavimas į geresnę emocinę sveikatą

Priešingai nei kiti trumpalaikį poveikį turintys malonumai – kava, desertas, pietūs į namus – gėlės turi ilgalaikę naudą žmonių nuotaikai ir net emocinei sveikatai. Jau kuris laikas vykdomi įvairūs moksliniai tyrimai, kurie patvirtina prielaidas, kad žiedai pakelia nuotaiką, skatina mūsų įsitraukimą ar bendravimą. Štai Harvardo psichologų komanda pasauliui pristatė rezultatus, kuriuose teigiama, kad vienas iš gyvybės namams teikiančio akcento poveikių yra sumažintas nerimo pojūtis. Beje, šiandien itin stipriai jaučiamas problemos paūmėjimas! Gydančios gėrybės patalpose sukurs jaukesnę, raminančią aplinką, saugumo pojūtį.

5. Stiliaus ir idėjų išreiškimas

Galiausiai, glėbys spalvingų žiedų padeda išreikšti norimą sukurti namų nuotaiką bei stilių. Šiomis dienomis, kai mažai progų išreikšti save, realizuoti savo kūrybinį potencialą, pasidalinti stiliaus įkvėpimu – eksperimentai namuose išlaisvina mintis. Interjero dizaineriai pateikia tiek gėlių dekoravimo ir panaudojimo patalpose pavyzdžių, kad belieka leistis į įkvėpimo kupiną kelionę ir suteikti sau galimybę išreikšti save, o namams – daugiau energijos ir gyvybės.

Ne be reikalo gėlių raštai puošia įvairiausius baldus, drabužius, o tam tikros uodžiamos, pažįstamos natos atsispindi geidžiamuose namų kvapuose ir kvepaluose. Gamta įkvepia, kuria ir gydo. Argi tai ne pakankama priežastis šiek tiek labiau mylėti save ir pradėti gydantį, reguliarų spalvingų žiedų dovanojimo sau ritualą?