Kodėl verta įsigyti suspausto oro sausintuvą?

Autorių nuotr.
Suspausto oro sausintuvas yra labai svarbi investicija dėl vienos paprastos priežasties - jis pašalina drėgmę, kuri gali pakenkti sistemai ir įrangai.

Drėgmė yra metalo ir mašinų priešas. Kai vanduo patenka į jūsų oro kompresorių, jis gali sukelti metalo rūdžių ir pelėsio atsiradimą jūsų įrankių ir sistemos viduje. Tai ypač nepageidaujamas reiškinys sveikatos priežiūros ir maisto pramonės įmonėms, kur bet koks linijos užteršimas gali sužlugdyti verslą.

Kokia oro sausintuvų paskirtis? Kodėl verta juos įsigyti?

Suslėgtame ore dažnai yra drėgmės, kuri tinkamomis sąlygomis gali pasiekti rasos taško temperatūrą. Pasiekus ją ir susidarius drėgmės pertekliui, gali kondensuotis vandens garai, todėl sistemoje gali kauptis drėgmė ir sugadinti įrangą. Tai gali sukelti didelių problemų, pavyzdžiui, sukelti koroziją, užšaldyti vamzdžius ir užteršti jūsų produktus ar įrangą.

Kaip išsirinkti oro sausintuvą pagal konkrečius poreikius?

Kuo palankesnės sąlygos pasirinktam sausintuvo tipui, tuo didesnis bus jo veikimo našumas. Sausintuvus galite išsirinkti internetu, pavyzdžiui, parduotuvėje: kompresoriucentras.lt, pagal turimus jų tipus:

Membraniniai suspausto oro sausintuvai

Membraniniai sausintuvai yra puiki alternatyva freoniniams ir adsorbcijos sausintuvams. Jie puikiai tinka suslėgtam orui sausinti, ypač galutinio naudojimo etape. Išskirtinis membraninių sausintuvų naudojimo privalumas yra tas, kad jie gali išdžiovinti pasirinktą oro kiekį ir būtent tokiu lygiu, kokio reikia pagal dabartinius reikalavimus. Membraninių sausintuvų tiksliniai dydžiai skiriasi ir gali atitikti konkrečius suslėgto oro kiekius. Tačiau verta nepamiršti, kad membraninis sausintuvas skirtas palyginti nedideliam išdžiovinto oro kiekiui.

Freoniniai oro sausintuvai

Freoniniai oro sausintuvai dar vadinami šaldymo arba kondensaciniais oro sausintuvais. Jų funkcijos panašios į šaldytuvų. Suslėgtas oras sausinamas šaldymo agentu sumažinant jo temperatūrą iki +3 °C. Skirtingų oro sausintuvų modelių vertės gali šiek tiek skirtis. Šio tipo oro sausintuvų dydis taip pat parenkamas atsižvelgiant į konkretų naudojimo būdą.

Adsorbciniai oro sausintuvai

Jų našumas yra didžiausias iš visų suspausto oro sausintuvų tipų. Adsorbciniai oro sausintuvai plačiai naudojami pramonėje. Jų atveju drėgmę sugerianti medžiaga yra specialus gelio pavidalo adsorbentas. Jis dedamas į 2 pakaitomis veikiančius rezervuarus. Taikant šią technologiją, oro rasos taškas gali būti iki -40 °C. Tai didžiulis skirtumas nuo rezultato, kurį gali pasiekti, pavyzdžiui, freoninis sausintuvas. Tai lemia, kaip svarbu pasirinkti tinkamą prietaisą, atsižvelgiant į numatytą taikymą. Nepagrįstai naudodami adsorbcinį oro sausintuvą, galite patirti didelių energijos ar priežiūros išlaidų. Todėl pagrindinis oro sausintuvo naudojimo privalumas yra jo neprilygstamas efektyvumas.