Kokiose svetainėse dažniausiai lankosi lietuviai?

Asociatyvi nuotrauka
Lietuviai yra žmonės, kurie labai greitai prisitaiko prie naujausių technologijų. Pavyzdžiui, kai pasaulyje pilnai įsigalėjo internetas, Lietuvos gyventojai labai greitai tapo tiesiog nuolatiniais įvairių svetainių lankytojais.
Būtent apie tai, kokie interneto portalai Lietuvoje yra patys populiariausi, plačiau ir pakalbėsime šiame tekste.

Visagaliai socialiniai tinklai

Turbūt nieko per daug nenustebins, kad pačios populiariausios svetainės šiuo metu internete yra socialiniai tinklai. Numeris vienas šioje vietoje yra „Facebook“, kurį turi įvairiausių amžiaus kategorijų žmonės – nuo vaikų iki senjorų.

„Facebook“ per keliolika veiklos metų kiek pakeitė savo funkcijas. Dabar žmonės čia vis rečiau kelia nuotraukų albumus ar žaidžia žaidimus, tačiau jis tapo bene pagrindiniu žinių šaltiniu. Juk praktiškai kiekvienas medijos kanalas, įmonė, komanda turi savo „Facebook“ puslapį, kur pateikia visą aktualiausią informaciją. Tai suteikia galimybę viską rasti vienoje vietoje.

Be to, reikia nepamiršti, jog „Facebook“ „užgrobė“ ir susirašinėjimo erdvę. Juk praktiškai visi naudojame „Messenger“ susirašinėjimo programėlę, kuri tuo pačiu yra ir „Facebook“ produktas, o jeigu „Facebook“ naudojame per kompiuterį, „Messenger“ veiks tiesiog šio socialinio tinklo interneto svetainėje.

Įvairios pramogos ir pramogų svetainės

Internete žmonės taip pat ir pramogauja. Žaidžia įvairius žaidimus, kartais yra išbandomi patikimi kazino Lietuvoje. Itin dažnai žaidžiama šachmatais, o vaikai mėgsta tokias svetaines kaip Miniclip.com, kur galima žaisti labai paprasto formato žaidimus.

Kaip ir visame pasaulyje, Lietuvoje taip pat populiarios svetainės, kurios pateikia suaugusiesiems skirtą turinį, taip pat lietuviai pateisina savo, kaip sporto fanų, vardą. Itin dažnai naršome sporto (krepšinio, futbolo, Formulės-1 ir kitų sporto šakų) svetainėse. Taip pat lietuviai labai mėgsta žaisti įvairius menedžerio formato žaidimus.

Dėmesio vertos ir pažinčių svetainės, kur vieniši žmonės ieško potencialių antrųjų pusių. Šioje vietoje taip pat neatsiliekame nuo pasaulinių tendencijų, kadangi šios svetainės gausiai lankomos tiesiog visur.

Naujienų portalai išgyvena aukso amžių

Be jokios abejonės, atskiro paminėjimo nusipelnė pagrindiniai naujienų portalai. Drąsiai galima sakyti, kad šiuo metu jie išgyvena tikrą aukso amžių, kadangi praktiškai jiems pavyko nukonkuruoti ilgus dešimtmečius karaliavusią popierinę spaudą.

Veikiausiai visi puikiai atsimename laikus, kai šeštadieniais eidavome pirkti pagrindinio šalies savaitraščio. Tačiau dabar situacija yra jau visiškai pasikeitusi ir popierinį laikraštį į rankas paimame vis rečiau. Taip yra todėl, jog visas pagrindines tiek Lietuvos, tiek pasaulio naujienas kur kas greičiau sužinome tiesiog naršydami internete.

Didžiausiu naujienų portalu Lietuvoje vis dar išlieka DELFI, taip pat galima išskirti tokias svetaines kaip 15min.lt, lrytas.lt ar TV3.lt. Visos paminėtos svetainės kiekvieną dieną sulaukia šimtų tūkstančių unikalių lankytojų, o jose rasite pačias įvairiausias naujienas – nuo koronaviruso situacijos iki politikos, nuo orų iki sporto.

Dabar interneto svetainės vis dažniau rodo įvairias laidas, pateikia dar daugiau vaizdinio turinio ir netgi kuria savo televizijas. Tai tik parodo, kad pastaruoju metu naujienų portalai sugeba įgyti dar didesnę įtaką.

Užs. Nr. 566 r