Koks šildymo būdas yra pats ekonomiškiausias?

Reikia priminti, kad būsto šildymas yra brangus. Pasak Energetikos departamento, šildymo išlaidos sudaro apie 30 proc. įprastų namų komunalinių paslaugų sąskaitų – daugiau nei bet kuri kita „sistema“ namuose. Nors yra daug būdų, kaip sumažinti šias išlaidas (pvz., naudojant programuojamą termostatą), vienas labai praktiškas žingsnis, kurį galite padaryti, yra įrengti savo namuose efektyvią šildymo sistemą. Net jei tam reikia išankstinių investicijų, laikui bėgant sutaupysite pinigų, nes kuo efektyvesnė šildymo sistema, tuo jai reikia mažiau energijos, o tai gali sumažinti šildymo sąskaitas. Žinoma, reikia žinoti, kas tai yra „efektyvu“, kad kai ieškote tokios sistemos arba kai bandote nustatyti, ar jūsų esama sistema yra efektyvi, žinotumėte, į ką atkreipti dėmesį.

 

Šilumos siurblio efektyvumą tiesiogiai veikia oro sąlygos

Vidutinio klimato sąlygomis šilumos siurbliai yra daug efektyvesni nei krosnis. Labai šaltame klimate krosnis yra efektyvesnė (nors šilumos siurbliai greitai tampa varžovais). Apskritai, svarbiausia informacija yra metinis sistemos degalų panaudojimo efektyvumo įvertinimas arba trumpiau - AFUE. Šis matavimas procentine norma parodo, kiek energijos (paprastai elektros arba gamtinių dujų pavidalu), kurią sistema sunaudoja, tiesiogiai skiriama jūsų namų šildymui, palyginti su iššvaistoma energija. Kitaip tariant, jis leidžia žinoti, kiek energijos sistema paverčia į naudingą šilumą. Pavyzdžiui, 90 proc. AFUE rodo aukštą efektyvumo lygį – tokio įvertinimo sistema sunaudoja visą energiją, išskyrus 10 proc. Šiuo metu DOE reikalauja, kad minimalus AFUE būtų 80 proc., tačiau daugelis šiuolaikinių šildymo sistemų viršija minimumą (kai kurie rodikliai net 98,5 proc.). 

 

Mažiausiai efektyvi sistema? 

Iš esmės viskas, kas buvo pagaminta iki 1992 m., kol nebuvo jokių AFUE standartų. Tai reiškia, kad jei gyvenate daugiau nei 30 metų senumo namuose ir nuo to laiko (ar kada nors vėliau) neatnaujinote šildymo sistemos, tikriausiai iššvaistote daug energijos ir pinigų.
 

Kiek energijos? 

Tai priklauso nuo daugybės individualių veiksnių, tačiau kad suprastumėte skirtumą tarp senų ir naujesnių krosnių, DOE praneša, kad „patobulinus krosnį ar katilą nuo 56 iki 90 proc. efektyvumo vidutiniuose šalto klimato namuose sutaupysite 1,5 tonos anglies dvideginio kasmet, jei šildysitės gamtinėmis dujomis. Daugiau informacijos rasite https://www.muresta.lt/muresta/sildymas-gyvatukai/atsinaujinancios-energijos-iranga/silumos-siurbliai.

Užs. Nr. 478 r