Naudingi ekspertų patarimai, kaip vizualiai padidinti kambarį

Asociatyvi nuotrauka
Net ir pačias mažiausias namų erdves galima vizualiai padidinti. Žinoma, reikia žinoti kelis svarbiausius erdvių dekoravimo akcentus. Tam tikrais apdailos, baldų ir dekoracijų pasirinkimais galima sukurti erdvesnę patalpą. Straipsnyje pateikiami interjero dizainerių patarimai, kuriais vadovaujantis galima vizualiai padidinti namų erdvę.

 

Pasirinkite tinkamą grindų dangą ir klojimo būdą

Atsižvelgiant į vyraujančias tendencijas ir praktiškumą, interjero dizaineriai pataria rinktis medines grindis. Norint sudaryti erdvesnės svetainės, koridoriaus ar miegamojo įspūdį, tam puikiai tinka plačios, šviesios ąžuolinės parketlentės. Reguliariai ir tinkamai prižiūrimos ąžuolinės kokybiškos parketlentės pasižymi ilgaamžiškumu. Be to, tiek uosio, tiek ąžuolo parketą galima atnaujinti ne vieną kartą.

Norint vizualiai padidinti kambarį, patariama šviesias parketlentes kloti išilgai kambario. Tokiu būdu vizualiai prailginsite kambarį, o šviesūs atspalviai padidins erdvę. Be to, interjero dizaineriai pataria išlaikyti tokią pačią grindų dangą visose erdvėse. Žinoma, vonios kambaryje rekomenduojama pasirinkti dideles plyteles.

Rinkitės šviesius atspalvius

Kiekvienam žinoma, kad tamsios, blankios erdvės tiesiog „pranyksta“. Atliekant apdailos darbus ir renkantis baldus, ekspertai pataria rinktis šviesias spalvas. Tai gali būti ne tik balta, bet ir ramios, prislopintos spalvos, pavyzdžiui, rausva, melsva, žalsva ir panašiai. Skirtingiems kambariams galite rinktis skirtingus tonus, nes jie kuria tam tikras emocijas.

Papildykite erdves veidrodžiais

Veidrodžiai yra puikus pasirinkimas, nes šie ne tik vizualiai padidina kambarį, bet ir sukuria šviesesnių patalpų įspūdį. Nebūtina kiekviename kambaryje įkomponuoti veidrodžių sienos. Užtenka vos kelių, skirtingų dydžių veidrodžių, kad kambarys taptų erdvesnis. Pavyzdžiui, svetainėje, pasirinkę 3–6 skirtingus veidrodžius, galite sukurti stilingą, praktišką dekoro sieną. O štai miegamajame patariama rinktis ilgesnius, pastatomus ar pakabinamus veidrodžius.

Atsižvelgę į minėtus patarimus, lengvai sukursite vizualiai didesnę erdvę. Nesvarbu, ar tai miegamasis, ar svetainė, ar vonios kambarys, vizualiai padidinti galima bet kurį kambarį. Namuose rekomenduojama išlaikyti tokią pačią grindų dangą, pasirinkti šviesius atspalvius ir dekoruoti erdves šviesą atspindinčiais elementais.

Užs. Nr. 391 r