Odos pakitimai, susiję su vidaus organais

Asociatyvi nuotrauka

Ar žinote, kad oda yra didžiausias jūsų kūno organas? Daug kas įpratę galvoti, jog oda – tarsi atskira respublika jūsų kūne, tačiau jos būklė yra glaudžiai susijusi su kitų organų ir visu organizmu. Kai kurie specialistai odą net vadina langu į likusį organizmą. Dėl to norėtume apžvelgti populiariausius odos pakitimus, kurie yra susiję su vidaus organais. Pasižiūrėsime į ženklus, kurie byloja apie tai, jog kažkas galbūt yra negerai. Tik profesionalūs dermatologai gali nustatyti tikslias diagnozes, tačiau kreiptis dėl jus neraminančios būklės – visuomet verta, kadangi gali paaiškėti, jog problema nėra labai reikšminga arba, net priešingai, galimai reikalingas jau ir odos vėžio gydymas.

Odos pakitimų rūšys

Į velvetą tekstūra panašios, suragėjusios odos ploteliai pažastyse arba ant kaklo gali būti cukrinio diabeto indikatorius. Nors tai gali būti ir visiškai nekenksmingas darinys, bet jį verta patikrinti, kadangi tai gali byloti ir apie vėžinius susirgimus.

Jeigu veidą išmuša raudonos bėrimo dėmės, tai gali būti pirmasis vilkligės simptomas. Tačiau nereikia patiems skubėti daryti išvadų, nes tai gali būti ir rožinė. Stipriai rekomenduojama kreiptis į dermatologus ir atlikti reikiamus testus, kad būtų nustatyta tikroji priežastis.

Jeigu ant riešų ar čiurnų atsirado be galo smarkiai niežtintys rausvai violetinės spalvos iškilę bėrimai, jie gali būti plokščiosios kerpligės arba net hepatito C – kepenų problemų išdava.

Tam tikriems žmonėms gali smarkiai ir kone raudonais žvyneliais išberti sėdmenis ar net liežuvį. Jeigu matote, kad oda ėmė eroduoti arba atsirado labai ryškių bėrimų – yra tikimybė, kad juos sukėlė kepenų auglys. Tokia diagnozė labiau būdinga vyresnio amžiaus žmonėms.

Kada kreiptis į specialistus?

Nors išdėstėme, ko gero, pačius pavojingiausius odos pakitimus, susijusius su organų veikla, tikrai ne visi pakitimai indikuoja rimtas sveikatos problemas. Odą kamuojantys bėrimai, spalvos pakitimai ar kitos anomalijos gali būti susijusios su alerginėmis reakcijomis, nusilpusiu imunitetu, virusiniais ar bakteriniais susirgimais. Jeigu tik matote, kad išbėrimas atsirado netikėtai, savaime nepraeina, yra skausmingas, tinsta arba plečiasi – tada tikrai verta nelaukti ir naudinga kreiptis į gydytojus.

Užs. Nr. 146 r