Pagrindiniai nuotekų valymo įrenginio montavimo etapai

Asociatyvi nuotrauka
Nuotekų valymo įrenginių montavimas gali būti atliekamas tiek savarankiškai, tiek patikimas specialistams. Pastarasis pasirinkimas leidžia ne tik sutaupyti laiko, bet ir išvengti galimų klaidų, nes darbą atlieka patyrę specialistai. Visgi net ir tiems, kurie neplanuoja savarankiškai montuoti valymo įrenginio, naudinga žinoti pagrindinius šio proceso etapus.

1. Paruošiamieji darbai

Įrenginio montavimo darbai pradedami nuo duobės iškasimo. Ji turėtų atitikti gaminio matmenis. Pirmiausia duobė kasama mechaniniu būdu, kai iki projektinio jos gylio lieka 20 cm, kasimas baigiamas rankiniu būdu. Tai padeda išvengti grunto, į kurį remsis įrenginys (pagrindo), sujudinimo. 

2. Įrenginio įkėlimas

Prieš keliant įrenginį į duobę, svarbu įsitikinti, kad įtekėjimo ir ištekėjimo vamzdžiai yra tinkamame gylyje. Taip pat reikia įvertinti, ar pakankamas jų nuolydis, kuris vienam tiesiniam metrui turėtų būti apie 2–2,5 cm. Įkėlus į duobę, įrenginį reikia pastatyti taip, kad viršutinė jo dalis (nuotekų persipylimo slenkstis) būtų horizontalioje padėtyje. Tam, kad ją nustatyti būtų lengviau, prieš tai vandeniu užpilamas įrenginio viršuje esantis latakas, taip pat naudojamas gulsčiukas.

3. Užpylimas

Ši etapas atliekamas palaipsniui pilant gruntą. Jo sutankinimui gali būti naudojamas vanduo arba specialus tankintuvas. Tuo pačiu metu, kai užkasinėjama duobė, įrenginys pildomas vandeniu: į duobę kasama maždaug 20–30 cm smėlio, o į talpą pilama tiek pat vandens. Šie žingsniai kartojami tol, kol pasiekiami įtekėjimo ir ištekėjimo vamzdžiai. 

Užpylus įrenginį iki viršutinės dalies, ant jo reikia uždėti dangtį. Tai leidžia išvengti smėlio patekimo į vidinę gaminio dalį baigiant jo užkasimo darbus. Jeigu įrenginio įgilinimas siekia daugiau nei 1,2 m, reikalingas paaukštinimo žiedas, kuris užmaunamas be jokių papildomų tvirtinimų. Jo užsandarinimui įprastai naudojamas silikonas. Tuomet belieka užpilti įrenginį gruntu iki numatytos žymos.

4. Paleidimas

„Feliksnavis“ nuotekų valymo įrenginiai pradeda veikti savaime, todėl aktyviojo dumblo papildomai į juos vežti nereikia. Tam, kad būtų sudaromos tinkamos sąlygos valymo procesams vykti, įjungiama orapūtė, atidaromos oro sklendės.

Įrenginio montavimas, esant aukštam gruntinio vandens lygiui

Kartais įrenginys montuojamas ten, kur yra aukštas gruntinio vandens lygis. Tokiu atveju jis turi būti ankeruojamas prie gelžbetoninio pagrindo. Įrenginį galima pritvirtinti keliais būdais. 

Pirmasis iš jų – nuleidus ankeravimo plokštę, ant jos užpilti maždaug 10–20 cm storio smėlio sluoksnį ir jį sutankinti. Gelžbetoniniame žiede išgręžiamos dvi skylės. Tuomet vienas nerūdijančio plieno lyno galas perkišamas per padarytas skyles, o kitas per valymo įrenginio laikiklius. Lyno galų sutvirtinimui naudojami veržtuvai.

Pasirinkus kitą ankeravimo būdą, atstumas tarp suguldytų gelžbetoninių žiedų ir nuotekų valymo įrenginio, turi būti toks, kad tarp lyno ir įrenginio susidarytų maždaug 20 laipsnių kampas.

Jeigu neturite galimybės naudotis centralizuotai tvarkomais nuotekų tinklas, BNVĮ gali žymiai palengvinti jūsų kasdienybę. Pasikonsultuokite su šios srities ekspertais ir įsitikinkite tuo patys. Tegul buitinės nuotekos neteršia aplinkos ir nesukelia jokių rūpesčių.

Užs. Nr. 23 r