Asociatyvi nuotrauka
Kartais, įsisukus į darbus, rutiną, galima pamiršti įsigyti tam tikras dovanas – juk vis atsiranda neatidėliotinų darbų. Pamiršus ar nespėjus nupirkti dovanos, dažniausiai kyla stresas dėl laiko stokos. Tam, kad pavyktų išvengti streso, straipsnyje pateikiami naudingi patarimai, leisiantys nustebinti malonia dovana laiku.

Užsirašykite dovanų idėjas ant lapelio

Pirmiausia, prisėskite ir pagalvokite, kokie yra dovanos gavėjo pomėgiai, hobiai ir charakterio bruožai. Galbūt artimasis kolekcionuoja tam tikrus daiktus, turi mėgstamą užsiėmimą, o gal norėtų išbandyti kažką naujo? Visas kilusias idėjas, net ir pačias juokingiausias, užsirašykite ant lapelio.

Kai kurios idėjos gali kartotis, todėl galima jas sugrupuoti. Išskirstykite idėjas į kelias grupes, pavyzdžiui, daiktus ir patirtis. Tokiu būdu galėsite pamatyti, ar geriau ieškoti konkrečios prekės, ar paslaugos. Taip pat galite sudaryti dovanų sąrašą pagal svarbą – nuo svarbiausių iki mažiau svarbių.

Skirkite laiko dovanų paieškai internete

Matydami prieš akis sąrašą, pasinerkite į paieškas internete. Ieškokite dovanos pagal eiliškumą. Suraskite kelis variantus ir įvertinkite prekių ar paslaugų kokybę, kainą bei pristatymo terminą. Kuo greičiau gausite prekę ar paslaugą, tuo greičiau galėsite supakuoti ir išsiųsti ar įteikti artimajam asmeniškai.

Žinoma, užsakant dovaną internetu, iš karto galima nurodyti dovanos gavėjo adresą. Tokiu atveju išvengiama papildomo pakavimo, tačiau siunčiant dovaną patiems, galima ją įpakuoti į kalėdinį popierių ir pridėti papildomų aksesuarų. Tad jeigu norite suteikti dovanai asmeniškumo, supakuokite ir išsiųskite ją patys.

Jeigu dovaną siunčiate patys, pasirinkite patogiausią pristatymo būdą

Galiausiai, gavę prekę, šią ne tik gražiai, bet ir kokybiškai supakuokite. Kokybiška pakuote ir tinkamai užpildytais dokumentais užtikrinamas greitas, patogus siuntinio siuntimas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. Pasirinkite atitinkamo dydžio pakuotę, naudokite tūrio užpildymo medžiagas. Pavyzdžiui:

• burbulinę plėvelę;
• oro pagalves;
• kartoninius intarpus;
• putplasčio plokštes.

Nepilnai užpildytos dėžės gali sugniužti, o pergrūstos – suplyšti. Be to, siuntinys gali būti papildomai apmokestinamas, jeigu kurjeriai pastebi, siuntos realaus svorio ar tūrinio svorio skirtumą. Tinkamai supakavę dovaną, išvengsite nemalonumų, kartais, netgi papildomų išlaidų, jeigu siunta transportavimo metu buvo pažeista.

Be to, siekiant geriausio pristatymo termino, patariama pasinaudoti kurjerių tarpininkų paslaugomis. Pateikę pristatymo adresą, siuntos duomenis ir kitą naudingą informaciją, galėsite pasirinkti optimaliausią variantą – pavyzdžiui, kurjerių tarpininkai vienoje vietoje pateikia skirtingus patikimų vežėjų pasiūlymus. Jums belieka pasirinkti priimtiniausią. Priklausomai nuo situacijos galima pasirinkti tiek skubų, tiek standartinį pristatymą.

Norint malonia dovana nustebinti artimąjį, gyvenantį užsienyje ar kitame Lietuvos mieste, skirkite pakankamai laiko dovanų paieškai. Atkreipkite dėmesį į jo pomėgius, mėgstamas veiklas ir ieškokite idėjų internete. Žinoma, dovanos pakavimas – ne ką mažiau svarbus. Tinkamai supakuota dovana saugiai pasieks gavėją laiku.

Užs. Nr. 607