Patarimai, kaip išlaikyti švarų namo fasadą

Asociatyvi nuotrauka
Norite, kad namai tvarkingai atrodytų ne tik viduje, bet ir išorėje? Tuomet fasadu taip pat reikia rūpintis – čia kaupiasi ne tik dulkės ir purvas, bet ir samanos, kerpės, druskos, paukščių išmatos ir kt.

Neprižiūrimas namo fasadas bėgant metams praranda savo pradinę išvaizdą, o jei namo fasado plovimas itin ilgai atidėliojamas, namo išvaizdą gali pataisyti tik remontas. Nenorite, kad taip nutiktų? Pasinaudokite šiais vertingais patarimais.

Fasado valymas

Namo fasadą reikėtų valyti, tačiau natūralu, jog visų vietų pasiekti nepavyks. Nesijaudinkite, nes dažniausiai lauko sienos ir ištepamos būtent ten, kur jas dar galime pasiekti – tai purvu aptaškome, tai puodelį kavos netyčia išpilame. Jei pastebėjote dėmių ar nešvarumų, nedelskite ir juos nuvalykite.
Fasado apdailos medžiagų valymui naudokite tinkamas priemones, kurios suteikia papildomą apsaugą. Kokias priemones pasirinkti, priklauso nuo to, kokios medžiagos panaudotos apdailai. Pavyzdžiui, jei naudojamas natūralus medis, jį galima impregnuoti ar vaškuoti – tai apsaugos nuo žalingo lauko sąlygų, drėgmės poveikio.

Apgalvoti elementai

Dažnai fasado užteršimo priežastimi tampa mūsų pačių sprendimai, pavyzdžiui, gėlių loveliai ar vazonėliai. Venkite dekoruoti fasadą elementais, kurie kaupia nešvarumus ar patys yra nešvarumų šaltiniu. Gėles ir kitus augalus sodinkite ne visiškai šalia namo – palikus tarpą ant sienų pateks mažiau žiedadulkių, į augalus atsimušusių vandens lašų, vabzdžių.
Taip pat venkite naudoti elementus iš geležies, nes lauko sąlygomis jie rūdija, o lietaus vanduo rūdimis ištepa visada namo sienas. Blogiausia yra tai, kad rūdys įsigeria ir jas pašalinti yra itin sudėtinga, dažnai tenka fasadą perdažyti.

Pasinaudokite profesionalų paslaugomis

Jei namo fasadas atrodo ne taip puikiai kaip norėtumėte, matote dėmių, nešvarumų, vadinasi, laikas kreiptis į specialistus. Namų fasado plovimas – tai paslauga, kuri leis sugrąžinti namui estetišką išvaizdą be remonto ir didelių išlaidų. Fasado plovimui naudojama speciali įranga ir medžiagos – jas parenka profesionalai, įvertinę, kokios apdailos medžiagos fasade naudojamos. Plovimo metu pašalinamos įvairios dėmės ir nešvarumai, tad tai greitas būdas sugrąžinti savo namams reprezentatyvumą.

Užs. Nr. 161