Pereinamasis interjeras: 3 užuolaidų pasirinkimo kriterijai

Asociatyvi nuotrauka
Pereinamasis interjeras populiarus tarp klasikos mylėtojų, kurie taip pat stipriai žavisi šiuolaikiniais dizaino sprendimais. Galima sakyti, tai unikalus gebėjimas seną ir naują apjungti į vieną darnią visumą, pasinaudoti kelių stiliaus linijų teikiamais privalumais. Natūraliai kyla klausimas, kaip kuriant tokių namų nuotaiką nepasimesti ir pasirinkti tinkamą užuolaidų stilistiką?

Kaip suprasti pereinamąjį interjerą?

Pereinamasis interjeras – tradicinių stiliaus linijų bei naujų, modernių meno krypčių derinys. Taip iš skirtingų detalių sukuriamas vienas dizainas, kuriame dera prabanga ir komfortas, griežtos ir švelnios linijos, vintažas ir naujųjų laikų išradimai. Tačiau svarbiausia tai, kad klasika alsuojančios patalpos paįvairinamos funkcionaliais išradimais – būtent todėl langus dengiantys išskirtiniai audiniai čia atlieka visapusiškai svarbų vaidmenį

 

Užuolaidų pasirinkimas

Interjero dizaineriai skatina nenuvertinti funkcionalios langų dangos svarbos, mat ši detalė atlieka kelias paskirtis – kuria namų nuotaiką, prideda patalpai praktiškumo. Pagal tam tikras pereinamojo stiliaus tendencijas galima formuoti užuolaidų pasirinkimo gaires.
1. Stilius: klasika ir modernios kryptys
Renkantis audinio stilių, klasiką ir modernų braižą derinanti kryptis aiškiai suformuoja kelis pasirinkimus. Pirmuoju atveju galite rinktis klasika alsuojantį audinį, kuris rafinuotais raštais bei elegantiška nata papildys tradicine kryptimi įrengtą patalpos dalį. Antruoju – šiuolaikinius kūrinius, kurie išsiskiria naujais medžiagų išgavimo būdais, piešiniais, tekstūromis. Čia atitinkamą braižą ir praktiškumą taip pat lems užuolaidas laikančio karnizo variantas.
2. Neutrali paletė ir ryškūs akcentai
Pereinamasis stilius pasižymi neutralia palete, paįvairinta ryškiais akcentais. Dar prieš renkantis spalvą, siūloma nuspręsti – užuolaidų audinys bus labiau fono elementas ar pagrindinis akcentas. Specialistai primena, jog raštų ir tekstūrų atrankoje galios atitinkamo braižo taisyklės. Pavyzdžiui, veliūras ar šilkas pabrėš klasikines natas, o štai organiška, abstrakčiomis figūromis papuošta medžiaga atspindės modernius laikus.
3. Išlaikyta klasika ir technologijos
Pereinamojo interjero idėja atspindi dvi puses – tiek išlaikytą klasiką, tiek šių dienų sprendimus, kitaip tariant, čia itin svarbi funkcionalioji detalių pusė. Langų dengimas įvairiais audiniais sparčiai tobulėja, tad galbūt tai puiki proga pagalvoti apie papildomas daikto paskirtis. Pavyzdžiui, užuolaidomis galima ne tik kurti išskirtinę nuotaiką, bet ir apsaugoti baldus nuo kenksmingų UV spindulių, karščio. Vis populiaresnis ir automatizuotų mechanizmų integravimas.
Klasikos ir modernaus braižo derinys – idealiai pritaikytas drąsiems eksperimentams. Pasiruošę atrasti visas pereinamojo stiliaus teikiamas naudas? Pirmiausiai, dairykitės kokybę ir platų, išskirtinį asortimentą siūlančių profesionalų, kurie užtikrins ne tik sklandų, bet ir įdomių idėjų kupiną kūrybos procesą.

 

Užs. Nr. 182 r