Pirmą kartą ieškote kelionių agentūros? 5 naudingi patarimai

nuotr. Pexels
Kai kuriems keliautojams patinka iki menkiausių detalių keliones planuoti patiems – ieškoti geriausių skrydžių bei nuomojamų būstų ar viešbučių pasiūlymų. Vis dėlto, tai yra didelis darbas, tad daugelis vis dar kreipiasi į kelionių agentus. Tereikia užpildyti specialią užklausos formą – nurodyti norimas kelionių kryptis, keliaujančiųjų skaičių, lūkesčius, biudžetą ir kitus aspektus – ir jums pateikiami skirtingi pasiūlymai, iš kurių belieka pasirinkti priimtiniausią. Tačiau pirmiausia reikia pasirinkti pačią kelionių agentūrą. Kas svarbu renkantis ir kaip pasirinkti patikimą ir lūkesčius atitinkančią komandą?

Skaitykite atsiliepimus ir pasidomėkite kelionių agentūros reputacija

Patikimos ir išskirtiniu klientų aptarnavimu išsiskiriančios kelionių agentūros neretai sulaukia pagyrų ir kitiems keliautojams prieinamose platformose – vertinimai bei atsiliepimai lengvai randami rekvizitų interneto svetainėse, socialinių tinklų paskyrose, kai kuriais atvejais ir specialiose keliautojams skirtose interneto svetainėse. Taip pat, kai kurios kelionių agentūros atsiliepimų skiltį turi ir savo interneto svetainėje. Atlikite „namų darbus“ – peržiūrėkite kitų paslaugomis pasinaudojusių klientų atsiliepimus ir rekomendacijas.

Pasidomėkite kelionių agentūros komandos kompetencija bei specializacija

Apie kelionių agentūros kompetenciją daug pasako minėtieji klientų atsiliepimai. Taip pat verta pasidomėti kelionių agentūrų gyvavimo laiku ir per tą laiką suburtu partnerių ratu – ar tai žinomos ir patikimos įmonės. Apskritai, pasidomėkite įmonės politika, pavyzdžiui, kokios garantijos kelionės atšaukimo ar nenumatytų įvykių atvejais. Pasiteiraukite apie pinigų grąžinimo politiką. Įmonės politika ir detalių apgalvojimas iki menkiausių smulkmenų daug pasako apie kelionių agentų profesionalumą, požiūrį.

Dar vienas svarbus aspektas – kelionių agentų komandos specializacija. Kai kurios agentūros daugiausia dėmesio skiria konkrečioms kelionių kryptims ar tipams. Pavyzdžiui, poilsinės ir pažintinės kelionės ar kruizai. Galbūt itin daug dėmesio skiriama prabangioms kelionėms, o gal prieinamiems atostogų pasiūlymams atostogaujantiems su visa šeima? Žinoma, tai nebūtinai bus vienas ar kitas variantas, gali būti keli. Rinkitės agentūrą, kuri atitinka jūsų kelionių interesus ir poreikius.

Pasiūlymų kaina ir vertė

Palyginkite ne tik skirtingų kelionių agentūrų siūlomas norimų kelionių kainas, bet ir tų pasiūlymų vertę – kas į juos įeina, kokie papildomi privalumai, garantijos. Nors kaina yra svarbus veiksnys, ne ką mažiau svarbu atsižvelgti į bendrą vertę, kurią gausite už savo investicijas. Ieškokite agentūrų, kurios siūlo konkurencingas kainas ir kartu teikia kokybiškas paslaugas, investuoja į pridėtinės vertės klientams kūrimą.

Ekspertiškumas ir žinios

Jei planuojate kelionę į konkrečią šalį, miestą, regioną, rinkitės agentūrą, demonstruojančią išskirtines žinias. Vietos žinių turinčios agentūros, kurių nariai ir patys išbando siūlomus viešbučius ar turus, gali pateikti vertingų įžvalgų, pasidalinti rekomendacijomis, pagrįstomis ne tik teorinėmis žiniomis, bet vietovės pažinimu. Atsakingi kelionių agentai, prieš įtraukdami į savo pasiūlymus tam tikrus viešbučius, turus ar pan., neretai investuoja papildomai ir išbando juos patys.

Sklandus bendravimas ir kokybiškas klientų aptarnavimas

Įvertinkite klientų aptarnavimo kokybę – kaip greitai reaguojama į jūsų užklausą, kaip rūpinamasi jūsų poreikiais, ar paprasta bendrauti ir ar bendraujama jums patogiu būdu, priemonėmis? Sklandus bendravimas labai svarbus ne tik atostogų planavimo etape, bet ir nuvykus. Kai kurie kelionių agentai į rūpimus atsakymus net ir kelionės metu pasiruošę atsakyti 24 val. per parą.

Apskritai, kelionių agentūrų pasiūlymai yra būdas sutaupyti laiko, o kartais – ir pinigų. Puikus pavyzdys – specialūs pasiūlymai ar paskutinės minutės paketai. Su skrydžių bendrovėmis bei viešbučiais bendradarbiaujantys kelionių agentai neretai gauna išskirtinių pasiūlymų, kuriuos planuojant savarankiškai tokiomis kainomis rasti būtų sunku.

Užs. Nr. 446