Pokalbiai miegamajame arba kaip paskatinti atvirumą

Asociatyvi nuotrauka
Pašnekesiai miegamajame daugeliui vis dar nėra lengva užduotis, bet, kaip perspėja seksologai, kažkam būtina nutraukti nieko gero santykiams nežadančią tylą. Intymios temos poroje neturėtų būti nejaukios ar net vengtinos, tačiau realybė ne visuomet atspindi tobulą komunikacijos šioje srityje statistiką. Kokiais būdais paskatinti atvirą pokalbį?

Pirmasis žingsnis

Jaučiate, kad pribrendo laikas pokalbiui, bet patys nežinote, kaip pasakyti savo lūkesčius, o antroji pusė irgi tyli? Specialistai skatina imtis pirmojo žingsnio patiems ir visai nebūtinai tai turi būti tradicinė diskusija! Kelios idėjos, kurios privers labiau atsipalaiduoti, komunikuoti atviriau.
1. Nedidelės smulkmenos
Norite paįvairinti miegamojo rutiną, tačiau nedrįstate užvesti temos apie žaisliukus? Pradėkite nuo nedidelio, ne per daug drastiško žingsnio. Pavyzdžiui, seksualus apatinis trikotažas gali būti tiek dovanojamas, tiek užsakomas sau. Nedidelis gestas paliks užuominą apie naujų patirčių, jaudinančių staigmenų poreikį, parodys, kad neturite griežtų nuostatų ir esate pasiruošę eksperimentuoti. Kokybiškų, įvairaus stiliaus apatinių, kurie paskatins švęsti kūną ir jo teikiamus malonumus dairykitės čia.
2. Mintys ant lapo
Jei vis bandote pradėti komunikaciją, o partneris nelinkęs jos tęsti, specialistai siūlo išbandyti pokalbio alternatyvas, pavyzdžiui, rašymą. Kai kuriems droviems žmonėms taip kur kas lengviau išreikšti mintis, išdėstyti tai, kas realios diskusijos metu keltų nemalonius pojūčius. Laiškai gali būti puiki įžanga į atviresnį ryšį, o galbūt net romantišką, jaudinantį, aistros įpūsiantį nuotykį. Visai nesvarbu, žodžiais ar raidėmis ant lapo, svarbiausiai, kad intymūs klausimai būtų aptariami.
3. Įprotis
Seksologai sutartinai tvirtina, jog tokie miegamojo pašnekesiai turėtų tapti paprasčiausiu įpročiu. Kaip tai pasiekti, jei kol kas bandymai tikrai nepanašūs į natūralų procesą? Čia siūloma paanalizuoti veiklas, užsiėmimus, laiką, kuomet jaučiatės labiausiai atsipalaidavę individualiai ir artimi poroje. Suraskite tam tinkamiausią momentą ir vietą. Teigiama, kad reguliariai užvesti diskusijas gali net filmų žiūrėjimas kartu – lyg tarp kitko pakomentuojami patikę erotiniai momentai, veikėjų veiksmai.

 

Kodėl kalbėtis būtina?

Specialistai akcentuoja, jog intymus gyvenimas, kaip ir bet kokia kita santykių sritis, negali būti sėkmingas be elementarios komunikacijos. Šiomis dienomis yra begalė būdų, kaip inicijuoti ir kartu puoselėti artimesnį ryšį – nuo pokalbio poroje iki pokalbio su srities ekspertais. Pastebima, jog gebėjimas atvirai kalbėtis visomis temomis stiprina ne tik poros santykius, bet ir pasitenkinimą savimi, asmeninį džiaugsmą būnant poroje.
Tyrimai rodo, jog ypač jaunoji karta, karantino metu likę namuose, dar drąsiau leidosi į eksperimentus, skyrė daugiau dėmesio jaudinantiems atradimams. Jaučiate, jog erzina ir mėgautis trukdo užsitęsusi tyla, nejaukios pauzės ar tabu temos? Panašu, jog laikas paprasčiausiai pasikalbėti.

Užs. Nr. 181 r