Stacionarus ar nešiojamas kompiuteris namų ofisui?

Asociatyvi nuotrauka
Žmonės turi skirtingas nuomones, ką reiškia dirbti namuose. Kai kurie galvoja, kad tai ilgas gulėjimas lovoje, TV laidų žiūrėjimas, buities priežiūra ir stebėjimas, kaip darbai kaupiasi, bet nėra atliekami. Taip tikrai gali atrodyti kai kurios darbo dienos namuose, tačiau, norint atlikti visus darbus laiku, reikėtų susirūpinti produktyvumu. Jei jums reikalinga dirbti iš namų, turite apsispręsti nešiojamas ar stacionarus kompiuteris jums bus naudingesnis. Kiekvienas kompiuterių tipas turi savo privalumų ir trūkumų. Pateiksime informaciją į ką turite atsižvelgti renkantis kompiuterio tipą.

Jūsų darbo vieta

Norint pradėti darbo dieną, svarbu turėti namie atskirą darbo zoną. Šiuo aspektu stacionarus kompiuteris gali būti labiau naudingas. Nekintanti darbo vieta leidžia įsigyti patogesnę klaviatūrą, kelis monitorius, kokybišką kėdę ar kitus aksesuarus. Turite įvertinti ir tai, jog pastačius stacionarų kompiuterį, jį pernešti į kitą zoną bus daug sudėtingiau.

Dirbant ilgą laiką toje pačioje erdvėje, darbo vieta gali atrodyti kaip kalėjimo kamera. Gali atsirasti noras keisti darbo vietą, o stacionarus kompiuteris gali sukelti tam didelių nepatogumų. Turėdami nešiojamą kompiuterį, galite darbo dieną pradėti virtuvėje. Peržiūrėti el. laiškus, kol verdate kavą ar ruošiate pusryčius. Jei oras geras, galite išsinešti kompiuterį į lauką ar terasą. Taip pat nešiojamą kompiuterį galite pasidaryti ir stacionarų. Galite jį sujungti su keliais monitoriais, klaviatūra, pele. Taip Jūsų darbo vieta bus tokia pat gera, kaip ir su stacionariu kompiuteriu.

Kompiuterio galingumas

Daugeliu atžvilgių stacionaraus kompiuterio galimybės bus didesnės nei nešiojamo kompiuterio. Stacionarus kompiuteris gali turėti galingesnį procesorių, grafiką, atmintinę ir pan. Taip pat stacionarus kompiuteris turi galimybę būti prijungtas prie interneto kabelio. Tai suteikia jums nuoseklesnį ir greitesnį ryšį. Jei jums reikia tik atsakyti į el. laiškus ar kitais būdais bendrauti su klientais ar kolegomis, nešiojamas kompiuteris gali turėti pranašumų. Nešiojamame kompiuteryje būna įmontuota kokybiška kamera ir mikrofonas, Jums nereikės pirkti atskirai šių aksesuarų.

Prieiga prie interneto

Yra dar keletas dalykų, apie kuriuos verta pagalvoti. Stacionarus kompiuteris naudoja daugiau energijos, o tai reiškia didesnes sąskaitas už elektrą. Nešiojamas kompiuteris draugiškesnis jūsų piniginei. Jei jūsų darbas reikalauja galingo kompiuterio, tuomet stacionarus kompiuteris naudingesnis pasirinkimas.

Nutrūkus elektros energijai jūs prarasite galimybe naudotis stacionariu kompiuteriumi. Čia kovą laimi nešiojamasis kompiuteris, kuriuo galite naudotis kurį laiką be elektros tiekimo. Namuose dingus internetui, stacionarus kompiuteris netenka prieigos prie ryšio. Nešiojamas kompiuteris turi galimybę prisijungti prie kitų vietų, tokių kaip kavinės ,,Wi-Fi“ ar mobilaus ryšio. Taip jūs galite tęsti numatytus dienos darbus be didesnių trikdžių.

Užs. Nr. 272 r