Stresas darbe veikia vyrų lytinę sveikatą? Konsultuoja urologas

Nathan Cowley iliustracija iš pexels.com
XXI amžiaus vyrams ant pečių gula labai daug atsakomybių, tad visiškai normalu, kad ne visiems pavyksta tinkamai su jomis susitvarkyti. Vis dažniau yra kalbama apie vyrų psichinę sveikatą, kurią itin veikia stresas darbe. O psichinė sveikata veikia vyro lytinį gyvenimą.
Apie streso poveikį vyro lytiniam gyvenimui, konsultuoja urologas Paulius.

Nemokama atsipalaiduoti

Deja, šiais laikais erekcijos sutrikimai pasitaiko kur kas dažniau nei atrodo ir ypač – jaunų vyrų tarpe. „Vyrams keliama labai daug iššūkių, kurie apkrauna, kurie kelia stresą ir kurie veikia visas gyvenimo sferas. Natūralu, kad ir lytinį gyvenimą. Dėl to reikia bandyti ieškoti tokio kasdienybės ritmo, kuris suteiktų galimybę išvengti streso“, -pataria urologas.

Tai gali būti ir pasivaikščiojimas, sportas, paprasčiausiai – aktyvus lytinis gyvenimas, kuris taip pat rekomenduojamas kiekvienam sveikam vyrui.

Stresas sukelia nemigą

Taip pat dėl streso daugelis vyrų skundžiasi ir gana didele nemiga, kuri vėliau veikia ne tik lytinį gyvenimą, tačiau taip pat ir kitas gyvenimo sferas. „Nors mes galime išrašyti vaistų, tačiau pirmiausia siūlome ieškoti priežasties, o ne bandyti slopinti padarinius“,-teigia Paulius.

Svarbus palaikymas

Atsiradus lytinės sveikatos problemoms labai svarbu, kad vyrai turėtų partneres, kurios palaikytų esant sunkiam gyvenimo periodui. Dėl to, žinoma, svarbiausia yra kalbėtis. Juk dažniausiai problemos ignoravimas sukelia dar daugiau nesklandumų.