Vaikų kambario baldai – ir poilsiui, ir žaidimams

Asociatyvi nuotrauka
Vaikų kambario įrengimas neretai tampa iššūkiu tėvams. Be to, paaugusios atžalos nori prisidėti savo idėjomis ir įgyvendinti visus savo norus. Tačiau kaip tinkamai įrengti vaikų kambarį, kuris būtų universalus? Straipsnyje pateiksime patarimus, kokius baldus pasirinkti, norint sukurti saugią ir patogią zoną savo mažiesiems.

Sužinokite vaiko norus

Tėvams dažnai atrodo, kad jie visada geriausiai žino, ko nori jų vaikas. Tačiau įrenginėjant mažojo, kuris nebėra kūdikis, kambarį, reikėtų atsižvelgti ir į jo nuomonę, pageidavimus. Tai nereiškia, kad vaikas turi nuspręsti apie viską: kambario spalvą, grindų dangą, baldus. Leiskite priimti nedidelius sprendimus. Mažajam bus maloniau, kai jis žinos, kad pats prisidėjo prie kambario įrengimo.

Prieš pradėdami pokalbį su vaiku, išrinkite galimas naujojo kambario idėjas, vyraujančias spalvas ar baldų tipus. Pateikus mažajam keletą galimų variantų, bus lengviau išsirinkti ir susitarti. Paieškokite įkvėpimo internete arba pavartykite baldų gamintojų katalogus.

Lova – svarbiausias baldas

Vaikui nėra nieko svarbiau už kokybišką ir ramų miegą. Jo metu ilsisi kūnas, smegenys įsisavina per dieną gautą informaciją. Tad įrenginėjant mažojo kambarį, daugiausiai dėmesio siūlome skirti būtent lovai. Ieškant tinkamiausio baldo, vertėtų atsižvelgti į kambario plotą ir tai, kiek žmonių jame gyvens.

Dviaukštės vaikiškos lovos puikiai tinka auginantiems dvi atžalas. Šie baldai yra funkcionalūs ir praktiški, o neretai tampa tikra atrakcija mažiesiems. Vienam vaikui visiškai pakaks ir paprastos viengulės lovos. Svarbu, kad bet kuris pasirinktas baldas būtų kuo saugesnis, neturėtų pavojingų, aštrių detalių.

Rašomasis stalas

Tai dar vienas baldas, kurio pasirinkimui reikėtų skirti pakankamai laiko. Kadangi dėl netaisyklingos laikysenos vaikų stuburai yra linkę iškrypti, derėtų atidžiai rinktis ne tik stalo dizainą. Jo aukštis turėtų būti pritaikytas atžalos ūgiui. Jei pasirinksite aukštesnį stalą, kad nereikėtų jo keisti vaikui augant, tuomet kėdė turėtų turėti aukščio reguliavimo funkciją. Taip pat galima rinktis keičiamo aukščio stalus, kurie augs kartu su mažuoju. Netinkamai pasirinkti baldai gali paskatinti vaiko sveikatos problemas, todėl reikėtų rinktis atsakingai.

Papildomi reikmenys

Dažnai vaikai turi daug daugiau daiktų nei suaugusieji. Dėl šios priežasties reikėtų pasirūpinti, kaip ir kur juos visus sudėti. Tam puikiai tiks lova su daiktadėžėmis. Visur išmėtyti daiktai ne tik, kad nesukuria jaukumo, bet ir gali sukurti nesaugią aplinką.

Taip pat dekoruojant mažojo kambarį siūlome panaudoti kilimėlius ar kiliminę dangą. Ant jos vaikui bus šilčiau, ypač jei namuose nėra šildomų grindų. Vertėtų pasirūpinti ir užuolaidomis, ypač jei mažasis mėgsta miegoti dienos metu. Kambaryje sukūrus blankesnę šviesą, jam bus lengviau užmigti.

Kad ir kaip įrengsite vaiko kambarį, svarbu, kad jis būtų patogus ir maloniai nuteikiantis. Na, o pasinaudoję šiais patarimais tai įgyvendinti galite pakankamai lengvai. Sukurkite savo vaikams svajonių kambarį, kuriuo jie galėtų mėgautis kiekvieną dieną.

Užs. Nr. 184 r