Žieminių padangų montavimas – ką reikia žinoti?

Kodėl taip svarbu sezoniškai keisti padangas? Žieminių ir vasarinių padangų sandara ir sudėtis skiriasi, o tai turi įtakos jų veikimui esant aukštai ir žemai temperatūrai, sniegui, sausam orui ar lietui.

Važiuojant su žieminėmis padangomis karštu oru jos tampa labai minkštos, todėl greičiau dėvisi ir skleidžia daugiau triukšmo. Be to, automobilis degina daugiau degalų ir prasčiau sukimba su kelio danga lyjant lietui.
Kita vertus, vasarinės padangos yra per kietos žiemos orams Kodėl taip svarbu sezoniškai keisti padangas? Žieminių ir vasarinių padangų sandara ir sudėtis skiriasi, o tai turi įtakos jų veikimui esant aukštai ir žemai temperatūrai, sniegui, sausam orui ar lietui. 

Kodėl verta keisti padangas?

Nuo padangų ir jų būklės priklauso, ar automobilis gerai važiuoja kelyje. Tinkamos padangos padidina vairuotojo ir jo keleivių saugumą, nes sumažina stabdymo kelią, valdymo ir posūkių įveikimo galimybes. Žieminių padangų naudojimas net 46 proc. sumažina eismo įvykio riziką. Atlikti bandymai rodo, kad automobilis, važiuojantis žieminėmis padangomis maždaug 100 km/h greičiu šlapiu keliu, esant 5 °C temperatūrai, sustos penkiais metrais greičiau nei automobilis, važiuojantis vasarinėmis padangomis. Todėl dėl savo saugumo verta turėti du padangų komplektus – vasarines ir žiemines ir keisti jas, kaip rekomenduojama.

Žieminės padangos dvi ar keturios?

Kartais vairuotojai žiemines padangas keičia tik vienai ašiai, ant kitos ašies palikdami universalias. Dažniausiai keičiamos varančiosios ašies padangos. Jei dėl kokių nors priežasčių nusprendėte pakeisti tik dvi padangas, nepamirškite, kad geresnės padangos, užtikrinančios didesnį sukibimą, turėtų būti ant galinės ašies. Net jei tai nėra varančioji ašis. Galinė ašis yra jautresnė ir, jei ji praranda sukibimą, yra pavojingesnė ir sunkiau valdoma nei priekinė ašis. Tačiau svarbu nepamiršti, kad keliauti optimaliai saugiai galėsite tik tada, jei jūsų automobilyje bus sumontuotos keturios žieminės padangos. Visada geriau rinktis keturias pigesnes žiemines padangas su akcija nei dvi, bet brangesnes.

Ar universalios padangos yra alternatyva?

Taip, bet pirmiausia vairuotojams, kurie važinėja nedideliais atstumais mieste, kur žiemą keliai turėtų būti reguliariai valomi nuo sniego ir barstomi. Jei nuvažiuoja tūkstančiais kilometrų, būtinai turėtumėte rinktis konkrečiam sezonui skirtas padangas, jos patikimesnės sudėtingomis sąlygomis.

Užs. Nr. 562