Naujausios
Šoko, dainavo ir vaidino
Jau rudeniškai išpuoštame bendruomenės namų kieme šventė prasidėjo menine instaliacija – be žodžių, skambant klasikinei muzikai, įtraukiant mažus ir jau ne vieną dešimtmetį nugyvenusius labardiškius, priminusia susirinkusiems Labardžių kultūros istoriją.
Po gražios meninės įžangos šventės dalyvių širdis virpino balsingoji Jocių trijulė – mama Inga su dukrelėmis Vanesa ir Roberta sugiedojo Labardžių himną. „Čia aš gimiau ir užaugau, čia prabėgo vaikystė linksma, čia kiekvienas kampelis man savas, Labardžiai – mano žemė gimta...“ – liejosi dainos žodžiai. Mažąsias solistes himną išmokė buvusi ilgametė Labardžų bendruomenės pirmininkė Onutė Jocienė, mergaičių močiutė, kuri ir yra himno eilučių autorė.
Jocių moterys tądien vos spėjo sceninius rūbus keisti, mat Vanesa ir Roberta dalyvavo kone visuose tos dienos pasirodymuose. Didelį įspūdį susirinkusiesiems paliko ne tik jų su mama atliktas Labardžių himnas, bet ir jautriai sudainuota „Aleliuja“.
Neatsiliko ir kiti mažieji labardiškiai. Labardžių kultūros namų šokių grupė „Labardukai“, paruošta vadovės Medos Jurkutės, susirinkusiesiems demonstravo išmoktus šokių žingsnelius pagal dainelę „Laikrodukas“.
Iš pradžių žiūrovai tik pasyviai stebėjo pasirodančiuosius, bet galiausiai ir jie buvo pakviesti įsilieti į šokių sūkurį, sušokant per visą pasaulį sudėtingu pandeminiu laikotarpiu nusiritusį vilties šokį „Jerusalema“. Gal dėl to, kad tokių judesių per akimirką neišmoksi, žiūrovai prisijungti neskubėjo, užtat šokėjams negailėjo plojimų.
Pasveikinti labardiškių kultūros nešėjų tądien į šventę atvyko ir rietaviškė poetė Genovaitė Česnauskienė. Ji į susirinkusiuosius prabilo eilėmis, o vėliau su vyru Jonu suvaidino keletą smagių žemaitiškų humoreskų.
Labardiškiai – bendruomeniški nuo senų laikų
Dažnas kultūros srityje dirbantis žmogus nei savo laiko, nei triūso skaičiuoja, ir už tai nusipelno bent jau padėkų. Nusipelnė jų ir Labardžių kultūros nešėjos. Seimo nario Jono Varkalio, į šventę atvykusio su padėjėju Algirdu Pečiuliu, bei Rietavo savivaldybės vicemero Jono Eugenijaus Bačinsko padėkos žodžiai ir raštai, dovanos bei gėlės tądien skirti Labardžių bendruomenės pirmininkei Loretai Jurkienei bei Kultūros namų vedėjai Tatjanai Stancelienei ir visiems, kurie stengiasi, jog kultūros židinys Labardžiuose būtų kurstomas.
„Bijau ką nors šnekėt, galiu sugadinti tą grožį, kur pačioj pradžioj matėm“, – pasirodymais džiaugėsi J. Varkalys, negalėjęs atsistebėti pasirodžiusių mažųjų labardiškių drąsa ir sugebėjimais.
Jis sakė šio kaimo apylinkes gerai pažįstantis, mat daug apkeliavęs tuomet, kai dirbo su melioracijos projektais. Jau tada įstrigęs Labardžių kaimo gyventojų išskirtinis bendruomeniškumas, paprastumas, nuoširdumas, kuris „išlikęs po šiai dienai“.
Prie mikrofono stojo ir pati bendruomenės pirmininkė L. Jurkienė. Kaip sakė šventę vedusi Sandra Adomaitienė, įkalbėta šio nelengvo savanoriško darbo imtis prieš trejus metus ir per tą laiką nuveikusi daug darbų, įdėjusi daug širdies. Sugraudinta gražių žodžių ir gausių plojimų,
L. Jurkienė ne apie save kalbėjo, o taip pat dėkojo prie Labardžių kultūros gyvavimo prisidėjusiems žmonėms. Padėkos skirtos Laimai Zaveckienei, Joanai Grikpėdienei, Jovitai Vitkienei, Ilonai Dovydavičienei, Janinai Ciparienei. Neseniai iškeliavusiai Jadvygai Pužauskienei uždegta atminimo žvakelė.
Vaišinosi ir konkurso nugalėtojus rinko
O kai dainos, šokiai, padėkos ir sveikinimo kalbos išseko, žavioji šventės vedėja visus pakvietė prie vaišių stalo. „Nepasidyvikit, vaišės skanios“, – ragino ji.
Vaišindamiesi labardiškiai ir svečiai klausėsi balsingosios atlikėjos iš Rietavo Ilmos Žilienės koncerto, o slaptoji komisija rinko kultūringiausią, labiausiai apsiskaičiusį šventės dalyvį bei „Žemaitiškų skaitymų“ nugalėtoją. Taigi kultūringiausia buvo išrinkta viešnia poetė G. Česnauskienė, labiausiai apsiskaičiusia pripažinta Silvija Januškevičienė. Parodęs puikią žemaitišką improvizaciją, „Žemaitiškų skaitymų“ konkurse laimėjo svečias iš Klaipėdos Darius Paulauskas.
Buvo paskelbtas ir gražiausio skėčio konkursas. Tačiau, matyt, labardiškiai dar nori pagyventi vasara ir negalvoti apie lietingą metą, kada to skėčio prireiks, tad dalyvių daug nesulaukta. O tarp dalyvavusiųjų gražiausiu pripažintas L. Jurkienės dekoruotas skėtis.
Kol suaugusieji varžėsi konkursuose ar rimtomis kalbomis užsiėmė, prisiminė Labardžių kultūros istoriją, apie kurią, ją kūrusius ir kuriančius darbuotojus galėjo pasiskaityti languose iškabintuose plakatuose, mažieji dūko ant batuto. Kol dar vasara, kol dar kojos basos, kol ne rugsėjis...