
Naujausios
Aušra TAMOKAITYTĖ ir Ernestas BRUNDZA, plungiškiai:
– Kaip kasmet minime Vasario 16-ąją, ar einame į renginius? Einame, jei laiko yra. O išskirtinių savų tradicijų minėti šią datą nesame sukūrę. Gal tik vėliau, vyresniame amžiuje, tos šaknys pradeda šaukti...
Ir tą dieną vykstantys renginiai mus turi sudominti. Ne kiekvienas įdomus, vertas dėmesio. Ypač svarbu, kad jie nebūtų virtę komerciniais. Kažkada buvome renginy, kai Kultūros centre ta proga vaišino tortu. Klausėmės ir koncerto. Apskritai, esame į Lietuvą grįžę po 12-os metų emigracijos. Grįžome vedami širdies šauksmo. Vadinasi, ta šalis, tas jos gimtadienis širdy mums svarbūs. Prisiminti jį būtina ir verta.
Rimantas JANUŠEVIČIUS, plungiškis:
– Ką man reiškia Vasario 16-oji? Reiškia kažką... Džiaugiuosi gyvendamas atkurtoje nepriklausomoje Lietuvoje. Kartais nueinu ir į mieste vykstančius renginius. Tada, kai neatsiranda kitų reikalų. Ne į visus vaikštau. Tačiau kažkaip paminėti, manau, būtina. O Lietuvos trispalvės neturiu... Todėl ir neiškeliu. Bet dabar galvoju, kad gal jos ir reiktų...
Irena TARASOVIENĖ, rietaviškė:
– Žinoma, švenčiam. Rytą iškeliam vėliavą, vėliau einame į šventę aikštėje, pasiklausom koncerto. Minim taip, kaip galimybės leidžia. Namuose su vyru savo tradicijų neturim. Ar nepasigendu renginių įvairovės? Apskritai jų daugiau galėtų būti, pramogų daugiau. Žinoma, ir įvairovės trūksta. Kad labiau žmones sujungtų. Bet, matyt, rietaviškius sunku išjudinti. Aš – ne vietinė. Iš Raseinių. Tik antri metai Rietave gyvenu.
Kaip Raseiniuose mini? Ten kitaip... Nežinau, gal žmonės aktyvesni. Gal priklauso nuo to, kiek Savivaldybė šventei pinigų turi. Raseinių gatvėse tokias juostas ištiesdavo... Ta šventė būdavo labiau matoma. O ir koncertas būdavo ne tik tas rimtas, bet toks, kad ir jaunimą pritrauktų. Dainuodavo ir estradinių dainų. Patikdavo ir jauniems, ir vyresniems. Rietave koncertai tradiciniai labiau, taikomi vyresnio amžiaus auditorijai. Nes daugiau vyresnio amžiaus žmonių čia ir gyvena. Mokyklose gal kitaip švenčia, bendri renginiai būna. Masinių renginių jaunimui nelabai yra.
Vytautas ŽIEMELIS, plungiškis:
– Mano sesers gimtadienis tą dieną, tad tikrai švenčiu (juokiasi). Per valstybės gimtadienį sesę sveikinu. Ši data, atkurta Lietuva man svarbu. Mano dėdė Rainių miškely buvo nužudytas, todėl suprantu jos reikšmę... O Vasario 16-ąją paminiu pirmiausia nueidamas į Mišias bažnyčioje. Turiu ir iškeliu Lietuvos vėliavą.
Rima LINGIENĖ, rietaviškė:
– Kažkaip specialiai neminiu. Ir į šventinius koncertus, minėjimus retai einu. Kodėl? Nežinau, tiesiog nėra tokios tradicijos. Ne todėl, kad ten kažko pasigesčiau. Bet Vasario 16-oji man visgi svarbi. Visada vėliavą iškeliu. Jeigu grįžta vaikai iš Vilniaus, paruošiu ir šventinę vakarienę.
Rūtos LAURINAITIENĖS ir Lauros JUNDULIENĖS nuotraukos