
Naujausios
Šventėje netrūko ir kitų pramogų. Kas norėjo, galėjo pajodinėti žemaituku, išbandyti rankos taiklumą šaudant iš lanko ar mėtant peilius. Prie vienos iš rūmų oficinų Plungės skautai visus vaišino arbata ir kitais skanėstais, buvo galima išsikepti ant pagaliuko užvyniotą mielinį blyną, įsigyti natūralių smilkalų ar dalyvauti kuršiškuose žaidimuose.
Drąsiausieji ryžosi nusifotografuoti su Lėta, nutūpusia ant rankos. Ir nors paukščio ilgi bei aštrūs nagai bei galingas snapas atrodo gąsdinančiai, pati sakalė elgėsi labai ramiai ir abejinga aplinkiniam šurmuliai kuo ramiausiai kutinėjo savo plunksnas.
Dar prieš tai ar ne to pačio šurmulio veikiama ji atsisakė pademonstruoti, ko yra išmokusi, nors V. Narkus net kelis kartus kantriai mėgino ją sudominti vadinamuoju vilioku, naudojamu tokių paukščių dresūrai. Tačiau sakalė išliko abejinga šeimininko raginimams ir smalsiai dairėsi aplinkui.
Plungiškis kalbėjo, kad jo augintinė tikriausiai nejaukiai jaučiasi dėl aplinkui amsinčių šunų, ir sakė norįs pats įsigyti keturkojį augintinį. „Paukštis, šuo ir žirgas – tokia senovėje buvo neišskiriama trijulė medžioklėse“, – sakė V. Narkus.
Susirinkusieji išgirdo ir tai, kad Lėta jau antra diena laikosi dietos, mat sekmadienį jos laukia fazanų medžioklė. Tad dvi dienos prieš tai jos meniu buvo labai apribotas. Šventės dalyviai turėjo V. Narkui daugybę klausimų apie jo augintinę. Ir išgirdo, kad ši kartu su šeimininkais gyvena viename iš Plungės daugiabučių namų. Plungiškis pasakojo, kad tokiems paukščiams daug vietos nereikia, svarbu kiekvieną dieną išnešti juos į lauką paskraidyti, nes plunksnos turi gauti saulės, vėjo ir lietaus, be to, paukščiui reikia pajudėti.
Visiems rūpėjo išgirsti, kaip Lėtai pavyko iš Plungės parko išvyti kovarnius. Anksčiau nuo jų juoduodavo visų medžių viršūnės, o dabar išvysi vos vieną kitą. „Kovarniai yra labai sumanūs, todėl kovoti su jais – sudėtinga. Ir parke ko tik nedarė, bet niekas nepadėjo. Tik kai pasirodė Lėta, jų čia nebeliko“, – pasakojo V. Narkus.
Vyras prisiminė iš pradžių Lėtos parke nepaleisdavęs, nešiodavęs pririštą virvele. Vėliau, kai paukštis priprato prie savo šeimininko, jau galėjo skraidyti nepririštas. V. Narkus juokdamasis prisiminė, kad sykį jos grįžtant laukė net... tris dienas. „Bet sugrįžo. O tai daug reiškia. Vadinasi, jau yra ryšys“, – šypsojosi.
Jis sakė, kad jei šeimininko nėra šalia, Lėta paskraidžiusi nusileidžia ant jo sūnaus rankos. Jei ir šio nėra, galiausiai pripažįsta ir V. Narkaus žmoną. Taip paukštis supranta šeimos hierarchiją.
Tiesa, dabar kasdien marširuoti po parką nebereikia, tačiau plungiškis sakė vis dar užsukantis čia su savo augintine, mat kovarniai retkarčiais patikrina, ar ši teritorija jau jiems saugi .
Vyras sakė dabar sulaukiantis ir verslininkų užsakymų. Antai problemų su kirų kolonijomis, įsikūrusiomis ant fabrikų stogų, turėjo „Vičiūnų“ įmonių grupė. Jiems į pagalbą skubėjo V. Narkus su Lėta. Kviečia ir kiti.
Plungiškis minėjo, kad šis metodas puikiai pasitarnautų ir oro uostuose, kur paukščiai kelia grėsmę lėktuvams. Bet pridūrė ir tai, kad prireiks laiko, kol kadaise mūsuose labai populiari buvusi sakalininkystė atgims. „Pas mus madinga kviestis visokio plauko užsienio konsultantus, kai susiduriam su kokiom problemom, nors užtektų atsigręžti į mūsų pačių paveldą“, – sakė V. Narkus.
