Fortūnatas iš maldaknygės

Fortūnato BUČKAUS asmeninio archyvo nuotrauka
Plungiškis didžiuojasi prosenelės išrinktu vardu
Kiekviena mama ir tėtis, augindami vaikus, besąlygiškai trokšta, kad jų įpėdiniai būtų sveiki ir laimingi žmonės. O plungiškio verslininko Fortūnato Bučkaus prosenelė, linkėdama savo vaikaičiui viso ko geriausio, pasiūlė jį pavadinti Fortūnatu, nes šio vardo reikšmė – „laimingas ir lydymas sėkmės“.

„Mano tėveliai pasakojo, kad atėjus metui išrinkti man vardą idėjų galvoje dar nebuvo kilę. Tuo metu jie svečiavosi pas mano prosenelę ir ši užsiminė maldaknygėje perskaičiusi apie šventąjį Fortūnatą. Tėvams iškart labai patiko šis vardas, todėl kitų variantų ir nebeieškojo“, – pasakojo plungiškis.

Fortūnatas – antras vaikas šeimoje. Penkeriais metais vyresnė sesė, tik išgirdusi pasakojamą brolio vardo istoriją, naujai sutiktiems žmonėms visada išdidžiai pranešdavo: „Čia yra mano brolis Fortūnatas iš maldaknygės“. Vyras pasakojo, kad prisiminus šią linksmą istoriją iki šiol visi šeimos nariai skaniai juokiasi.

Savo vardo dieną F. Bučkus švenčia du kartus per metus: gruodžio ir vasario mėnesiais. Vardadienių labai nesureikšmina, bet jeigu netikėtai sulaukia sveikinimų – labai džiaugiasi. Tik bendravardžio dar niekada neteko sutikti, nors kas čia žino, gal vieną dieną ims ir susikirs keliai.

Plungiškis neslepia, jog turėdamas tokį išskirtinį vardą jau nuo pat mažų dienų sulaukdavo ypatingo dėmesio. Ne kartą yra tekę net pasą išsitraukti, kad įrodytų, jog tikrai jo toks vardas. O draugai, trumpindami jo vardą, vadina tiesiog Forčiu.

„Visada prisistatydmas aš jau žinau iš anksto, kad reikės savo vardą pakartoti bent porą kartų. Neretai pasitaiko išgirsti ir komplimentų, kad jis ne tik retas, bet ir labai gražus. Su tuo visiškai sutinku, nes man ir pačiam be galo patinka šis prosenelės išrinktas vardas. Patinka ir dėmesys, todėl drąsiai juo mėgaujuosi“, – sakė pašnekovas.