Išvyka į Nidą

Praėjusi savaitė buvo įsimintina Plungės krizių centro gyventojams – ilgai ruošęsi ir planavę, kartu su darbuotojomis Ramute Gedgaudiene bei Kristina Labanauskiene jie išsiruošė aplankyti daugelį žavinčią Nidą.

Kartą ar du kartus per metus kelionėn išsiruošiantis Plungės krizių centro kolektyvas jau spėjo aplankyti Kryžių kalną, esantį Šiaulių rajone, paviešėti Pakutuvėnuose ir pabendrauti su broliu Gediminu, apžiūrėti Jūrų muziejų ir jo gyventojus, na, o šįkart nutarta vykti į tiek Lietuvos, tiek užsienio turistus traukiančią Nidą.

Dviejų valandų kelionė bei persikėlimas keltu į Kuršių neriją neprailgo ir jau netrukus sustota pirmoje lankytinoje vietoje – triukšmingų kormoranų pamiltame miškelyje. Apžiūrėjus šių egzotiškų paukščių gausiai gyvenamą teritoriją iš apžvalgos aikštelės ir nusistebėjus jų keliamu triukšmu bei sunkiai pakeliamu kvapeliu, kelionė tęsta toliau.

Kitas sustojimas – Nidos pašonėje, vietoje, iš kurios atsiveria įspūdingas vaizdas į Mirusias kopas. Čia pat – ir laiką rodantis Saulės laikrodis bei patogus takas pėstiesiems, kuriuo patraukę, gerėdamiesi įspūdingais vaizdais bei džiaugdamiesi geru oru, keliautojai netrukus pasiekė ir pačią Nidą.

Pasivaikščioję po turistų dar negožiamą miestelį, pasigėrėję senovine pamario architektūra, trumpam atsipūtę prie legendinio dainininko Vytauto Kernagio skulptūros ir atsigaivinę ledais, Plungės krizių centro gyventojai skubėjo pamatyti Tomo Mano muziejų.

Po muziejaus laukė trumpas gabaliukas kelio iki pajūrio, o ten jau buvo galima pasimėgauti saulės voniomis, šiltu smėliu ir dar šaltoku vandeniu. Tiesa, šaltas jis pasirodė ne visiems – kai kas net susigundė išsimaudyti ir atsigaivinti.

nuotrauka
Prie jūros
 

Gėrėdamiesi jūra Plungės krizių centro gyventojai bandė prisiminti, kada matė ją paskutinį kartą. Ne vienas prisipažino pajūryje buvęs prieš kelis dešimtmečius, dar mokyklos laikais, kada su klase išsiruošdavo į panašias ekskursijas. Tiesa, tarp išvykos dalyvių atsirado ir du Krizių centro gyventojai, kažkada dirbę jūrininkais ir nemažai jūrų marių apiplaukę.

Pasimėgavę paplūdimio malonumais ir pasistiprinę, vakarop keliautojai pasuko Plungės link. Kelionėje patirti įspūdžiai Plungės krizių centre aptarinėjami iki šiol, o kartu planuojamos ir kitos kelionės. Kaip sakė centro meno terapijos kabinetui vadovaujanti R. Gedgaudienė, už galimybę keliauti Plungės krizių centras ir jo gyventojai dėkingi visiems, kurie mieste vykstančių tautodailės mugių metu nepraeina pro šalį ir įsigyja centro gyventojų pagamintų rankdarbių. Juos noriai visada perka ir įstaigą kasmet aplankantys švedai iš Plungės miesto partnerio Boksholmo. Šios surinktos lėšos ir leidžia pakeliauti, pamatyti ir patirti.