
Naujausios
Kolūkio buhalterė
„Aš visada norėjau išmokti dirbti kompiuteriu. Matydavau kitus, nardančius interneto platybėse it žuvis, tik buvo nedrąsu paprašyti, kad ir mane pamokytų“, – prisipažino E. Matevičienė.
Ji pati baigė 7 klasių vidurinį mokslą. Buvo gabi ir stropi mokinė, labai norėjo toliau siekti mokslo aukštumų, bet šeimoje susiklostė nepalankios sąlygos ir studijas teko iškeisti į darbą kolūkyje.
Ten darbščią merginą pastebėjo kolūkio pirmininkas – jis pasiūlė ateiti į kontorą ir padėti buhalterei.
Šateikiškė ten ir liko dirbti, o kiek vėliau, paskatinta aplinkinių, Klaipėdos Žemės ūkio technikume įgijo buhalterės specialybę. Net 15 metų dirbo savo mėgiamą darbą, o po to visą laiką ir dėmesį paskyrė šeimai. Ištekėjo ir netrukus su vyru susilaukė penkių atžalų.
Kompiuterinio raštingumo pradžiamokslis
E. Matevičienei gyvenimas su vyru nebuvo rožėmis nuklotas, teko nueiti sunkų ir varginantį kelią. Po vyro mirties, kad nebūtų taip liūdna, moteris iš vienkiemio persikėlė gyventi į Šateikius. Likusi viena pati sunkiai pakėlė užgriuvusią netekties naštą ir skausmą, todėl galiausiai susirgo depresija. Pašlijusi sveikata stipriai apribojo ir asmeninį moters gyvenimą, teko atsisakyti net darbo.
„Neturėjau jokios veiklos ir buvo labai sunku psichologiškai. Net pati dabar nepamenu, kaip aš atsidūriau bibliotekoje. Palaipsniui taip pamėgau knygų skaitymą, kad tapau ištikima lankytoja“, – pasakojo E. Matevičienė.
Sykį besilankydama bibliotekoje moteris išgirdo apie būsimus kompiuterinio raštingumo kursus ir tuoj pat į juos užsiregistravo.
„Pradžioje buvo tikrai nedrąsu, bet pamažu persilaužiau. Išmokau naudotis kompiuteriu. Pradėjau bendrauti su kitais žmonėmis socialiniuose tinkluose. Labai džiaugiausi šitais mokymais“, – atsivėrusiomis naujomis galimybėmis džiaugėsi moteris.
Kompiuteris gydo sielos žaizdas
Įvaldyti kompiuterį šateikiškei nebuvo sudėtinga, o po kursų praėjus vos trejetui dienų moteris pareiškė važiuosianti pirkti savo asmeninio kompiuterio.
„Gavau daug pagyrimų ir palaikymo, kad man puikiai sekasi. Tad nieko nelaukusi nusipirkau nešiojamąjį kompiuterį, įsivedžiau namuose internetą, išmokau naudotis elektroniniu paštu, elektronine bankininkyste.“
Per dieną moteris prie kompiuterio praleidžia po keletą valandų. Skaito naujienas, bendrauja su vyresnio amžiaus žmonėmis iš visos Lietuvos, klausosi muzikos. Pasak šateikiškės, nuo to momento, kai išmoko naudotis kompiuteriu, jai gyvenimas nušvito kitomis spalvomis.
„Širdyje nebeliko vietos liūdesiui ir depresijai. Dabar turiu daug draugų, bičiulių. Mes nuolat bendraujame, dalinamės savo išgyvenimais, kartais padiskutuojame įvairiomis temomis.“
E. Matevičienė įsitikinusi – mokytis niekada nevėlu, reikia tik noro bei užsispyrimo. Ji drąsina ir kitus vyresnio amžiaus žmones būti aktyvesniais ir nebijoti iššūkių.
Geriausias laisvalaikis – prie knygų
Jaunystėje Elvyra labai mėgo dainuoti. Turėdama gražų ir stiprų balsą kurį laiką net giedojo chore. Bet sykį, matydama į repeticijas besirenkančius inteligentiškus, išsilavinusius žmones, jų tarpe pasijuto nepatogiai ir nutarė daugiau nebelankyti užsiėmimų.
„Susigėdau ir pamaniau, kad man čia ne vieta. Nutariau ieškoti kitokios veiklos, taip mano gyvenime atsirado knygos.“
Ir dabar, būdama 78-erių, E. Matevičienė, nešina maišeliu, dažnai ateina į Šateikių biblioteką grąžinti perskaitytų knygų bei pasiimti naujų. Pasidomėjus, kokio žanro knygos jai labiausiai patinka, moteris negalėjo išskirti kurio nors vieno, bet paminėjo, kad itin domisi žydų genocidu, tremtinių gyvenimais. Prisipažino mėgstanti skaityti ir grožinę literatūrą bei tuoj pat skubėjo iš maišelio traukti paskutinį itin patikusį romaną.
„Nepajutau net pati, kaip knygos mane įtraukė. Skaitau jas vieną po kitos. Štai, kad ir šitas romanas apie seną paslaptį, apie ištikimybę ir drąsą, išdavystę ir meilę. Toks įdomus siužetas, kad net negalėjau padėti į šalį“, – kalbėjo šateikiškė.
Smalsu buvo sužinoti, tai kiek gi knygų moteris perskaito. Atsakymas tiesiog pribloškė.
„Per mėnesį perskaitau apie dvidešimt knygų. Nežinau, daug tai ar mažai. Viena būna storesnė, kita plonesnė, – atskleidė moteris. Ir pasidžiaugė, kad dabar bibliotekos net gali pristatyti norimas knygas į namus. – Dabar dar ateinu savom kojom, bet ateityje mielai pasinaudosiu ir šia galimybe.“