Nauja knyga „Interjero ABC“ – kuriantiems savo būsto interjerą savarankiškai

Raimundo Adžgausko nuotr.
Rasa Tomkienė.
Nuo ko pradėti kuriant savo svajonių namus, kaip sutaupyti, kas žinotina norint ergonomiškai įsirengti nedidelės kvadratūros būstą ar kas suteikia jaukumo didelėms erdvėms – tokie bei panašūs klausimai kyla kiekvienam, pasiryžusiam būsto planavimo imtis savarankiškai.
Raimundo Adžgausko nuotr.

Žmonės, kurdami savo namų interjerą patys, neretai nesiryžta žengti kai kurių žingsnių, nes bijo suklysti. Abejoja, ar pasirinkimai derės tarpusavyje. Vis dėlto, egzistuoja aiškios taisyklės, kurias perpratus galima ne tik išvengti klaidų, bet ir įgauti įkvėpimo, kūrybiškumo, drąsos. Būtent šias žinias siekiama perduoti naujojoje autorių Rasos Tomkienės bei Gintarės Adamonytės knygoje „Interjero ABC“, kurią skaitytojai jau spėjo pavadinti gražių namų biblija.

Knygos idėją padiktavo poreikis

„Interjero dizainas – mano aistra. Vystau įvairius nekilnojamojo turto projektus, tad į šią sritį gilinuosi nuolatos. Stebiu išaugusią būstų paklausą, o, kartu, - ir padidėjusį informacijos, kaip įsirengti naujuosius namus patiems, poreikį. Vis dėlto, norint įgyti koncentruotų, praktiniais patarimais paremtų bei aiškiai išdėstytų žinių, tinkamos literatūros šia tema Lietuvoje išties trūko“, – kalbėjo knygos idėjos autorė ir leidėja Rasa Tomkienė.

Kuriant pirmąją tokią išsamią interjero abėcėlę Lietuvoje susivienijo garsiausi šalies ekspertai: architektai, interjero dizaineriai, dekoratoriai, meno bei kitų sričių̨ žinovai. Įžvalgomis pasidalinusių specialistų gretose – ir apdovanojimus pelnę Rytis Mikulionis, Rimgaudas Kunstmonas, Justė Žibūdienė, Kristina Lastauskaitė-Pundė.

„Šioje knygoje pateikiama koncentruota informacija, skaitytojus su interjero dizaino pasauliu supažindinanti iš labai arti: aptariame tiek kertinius techninius, tiek išlaisvinančius kūrybinius aspektus. Tai išties leidžia sutaupyti valandų valandas naršymo internete“, – pasakojo Rasa Tomkienė.

Profesionalios žinios – suprantama kalba

„Ne visada galime suprasti, kas mums patinka labiausiai, nes dažnai net nežinome, kokios galimybės, kokie sprendimai šiame unikalių interjero idėjų pasaulyje egzistuoja. Todėl nuoširdžiai stengėmės, kad kiekvienas puslapis dovanotų kuo daugiau įkvėpimo, naujų minčių bei drąsos eksperimentuoti“, – sakė knygos autorė ir kūrybininkė Gintarė Adamonytė.

Pagrindinis knygos kūrėjų tikslas buvo profesionalią informaciją išdėstyti paprasta, kiekvienam skaitytojui aiškiai suprantama kalba. „Siekėme, jog naudingų žinių gautų tiek pirmą kartą savo būsto interjerą planuojantys, tiek jau patirties turinys žmonės“, – atviravo autorės. Jos pridūrė, kad knyga naudinga ne tik būsimiesiems interjero kūrėjams, bet ir norintiems atrasti savąją kryptį bei iš anksto pasirengti profesionaliam susitikimui su architektu ar interjero dizaineriu.

Aptariami visi interjero kūrimo etapai

Knygoje „Interjero ABC“ gvildenamos temos paliečia įvairius būsto kūrimo procesus: nuo tinkamos erdvės pasirinkimo, remonto darbų eiliškumo ar interjero stiliaus išsigryninimo, iki apdailos medžiagų sprendimų, baldų ergonomikos, apšvietimo galimybių ir dekoravimo momento. Puslapiai taip pat gausiai iliustruoti išraiškingomis fotografijomis, aiškinamaisiais piešiniais.

„Knygos dėstymas atkartoja natūralią interjero kūrimo procesų seką, todėl ją skaityti galima tiek nuo pradžios iki galo, tiek atsiverčiant konkrečiu momentu aktualiausią temą. Vis dėlto, „Interjero ABC“ naudinga ir būsto artimiausiu metu neplanuojantiems: su pirmuoju kavos puodeliu vartomi puslapiai bei nuotraukų estetika juose netruks pakylėti naujai dienai“, – kalbėjo Gintarė Adamonytė.