Plungėje griaudėjo trys šimtai plieninių žirgų

Agnės KLEIBIENĖS nuotraukos
Renginio dalyviai stebino ne tik motociklais, bet ir savo originalia išvaizda
Birželio 9 dieną Plungėje pirmą kartą įvyko Žemaitijos motociklininkų suvažiavimas, sutraukęs per tris šimtus garsiai riaumojančių plieninių žirgų ir dar daugiau smalsuolių, panorusių juos išvysti.
Sulaukta daugiau nei trijų šimtų motociklininkų

Kaip „Žemaičiui“ pasakojo pagrindinis idėjos autorius ir renginio organizatorius plungiškis Tadas Mockevičius, jis pats yra didelis motociklų gerbėjas ir gerai žino, kad tokio pobūdžio renginių Plungėje labai trūksta.

„Pagrindinis noras buvo suburti visus motociklus vairuojančius ar jiems prijaučiančius Žemaitijos krašto gyventojus į vieną vietą, visiems drauge pabendrauti ir smagiai praleisti laiką. Dažnai pasitaiko tokių pavienių pasivažinėjimų, kurių metu susitinkame kokioje degalinėje, išgeriame kavos ir sukame kiekvienas skirtingais keliais, bet didesnių pasibūvimų mūsų regione kaip ir nėra. Visų nuostabai, pakvietus susitikti Plungėje, renginio dieną susirinko gerokai per tris šimtus motociklininkų iš Mažeikių, Telšių, Skuodo, Kretingos, Klaipėdos ir Rietavo. Žinoma, prisijungė ir plungiškiai“, – pasakojo organizatorius.

nuotrauka
Vokalinė instrumentinė grupė „Dinamitas“
 

Renginio metu, kuris vyko Pramonės prospekte, Plungės verslo centro teritorijoje, veiklos buvo apsčiai tiek suaugusiems, tiek ir patiems mažiausiems dalyviams. Visi kviesti išbandyti jėgas įvairiose sporto rungtyse. „Stipriausių pirštelių“ varžytuvėse reikėjo su pirštais išlaikyti 15 ir 20 kilogramų sveriančius svarmenis. Šios rungties nugalėtoju tapo Valdas Renusas iš Rietavo. Stipriausiu baikeriu nominuotas Eimantas Vaitkus iš Kretingos.

nuotrauka
Mažieji šventės dalyviai
 

Moterų rungtyse „Stipriausių pirštelių“ nugalėtoja tapo Lina Raibužienė iš Plungės, „Stipriausia rankelė“ – taip pat plungiškės Aurelijos Kaušilės. Apdovanota ir aktyviai įvairiose sporto rungtyse dalyvavusi Neringa Černiauskienė iš Mažeikių moterų baikerių klubo „Geležinė šluota“.

Sporto rungtis organizavo ir dalyvaujančiuosius akylai stebėjo asmeninis sporto treneris Algirdas Vaitkus. Visos užduotys vienaip ar kitaip buvo skirtos išbandyti rankų stiprumą ir išsiaiškinti, kaip stipriai motociklininkai spaudžia „gazą“.

Taip pat vyko ir gražiausio, seniausio, daugiausiai nuriedėjusio ir garsiausio motociklo rinkimai. Didžiausios ridos nugalėtoju tapo Karolis Aleksa su 152 928 kilometrais. Seniausias motociklas, kaip išsiaiškinta renginio metu, priklauso Žilvinui Vainorui iš Palangos, o gražiausiu išrinktas Mažeikių moterų klubo „Geležinė šluota“ narės Loretos Tumaitės-Birškienės 2020 metų „Harley Davidson Street Glide“.

nuotrauka
Rinktas ilgaamžiškiausias, gražiausias, triukšmingiausias 
 

Renginį vedė Karolis Paulikas, o skambius muzikinius kūrinius dovanojo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos vokalinė instrumentinė grupė „Dinamitas“. Specialiai įrengtoje palapinėje veikė net mini remonto dirbtuvės, kuriose kiekvienas norintis galėjo nusivalyti motociklą, aprangą, šalmą, susitepti grandinę ar pasitikrinti oro slėgį padangose.

Pasak renginio organizatoriaus T. Mockevičiaus, suvažiavimas pavyko puikiai, tad bus galima drąsiau pagalvoti ir apie motociklų sezono uždarymo šventę.

„Galvojame dar šiais metais padaryti ir uždarymo šventę Plungėje. Gal ne tokią didelę, kaip atidarymo, bet motociklų paradas per visą miestą tikrai turėtų būti“, – planais pasidalino plungiškis.

nuotrauka
Sportinių rungčių akimirkos