Plungiškiai „ruoniai“ atsisveikino iki kito sezono

Algirdo ŠIMKEVIČIAUS nuotraukos
Ingai Šakinei pavyko suburti visą būrį ledinio vandens mėgėjų
Sausio pradžioje plungiškės policijos pareigūnės Ingos Šakinės suburti „ruoniai“ pradėjo kelis mėnesius trukusį ledinių maudynių sezoną. Į eketę jie brisdavo kiekvieną savaitgalį, kiti – dar dažniau. Ledinėmis maudynėmis paminėtos valstybinės šventės, Meilės diena, Kovo 8-oji ir kitos datos. Būta net naktinių panirimų į nuo šalčio stingdantį vandenį. O sekmadienį vadinamojoje Plungės jūroje, Kaušėnuose, įvyko paskutinės šios sezono plungiškių „ruonių“ maudynės.
Paskutinės šios sezono „ruonių“ maudynės

Subūrė bendraminčius

„Ramybė, susikaupimas, džiaugsmas – tik teigiamos emocijos ir noras kartoti“, – taip apie ledines maudynes, vos tik jas pradėjusi, kalbėjo jų iniciatorė Inga.

nuotrauka
Inga Šakinė džiaugiasi, kad jos iniciatyva sulaukė didelio palaikymo
 

Nugalėti save ir įbristi į nuo šalčio net kvapą užgniaužiantį vandenį energija ir pozityvumu trykštanti jauna moteris pasižadėjo dar rudenį. „Išsikėliau sau iššūkį, kad žiemą maudysiuosi eketėje, – prisiminė moteris. – Į šį procesą įtraukiau ir artimiausią žmogų – vyrą Artūrą“.

Vandens telkinius užklojus pirmam ledui, sutuoktiniai susirado maudynėms tinkamą vietą ir pirmąkart brido į šaltą vandenį. Būtent tada Inga ir pagalvojo, jog mūsų krašte trūksta tokių pramogų žiemą, nerengiami „ruonių“ susitikimai vandenyje.

Nuo šios minties viskas ir užsisuko. Pabendravusi su Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentu Simonu Dailide, Inga feisbuke įkūrė grupę „Eketė Plungėje“, šiandien vienijančią visą būrį bendraminčių, ir nieko nelaukdama sausį suplanavo renginį – pirmąsias žiemiškas maudynes.

Moteris liko maloniai nustebinta, jog į nusiteikimo ir ryžto reikalaujančias ledines maudynes susirinko net kelios dešimtys „ruonių“. Visi iki vieno liko patenkinti bendryste bei galimybe išbandyti šią žiemos pramogą. Susirinkusieji kalbėjo, jog būtų smagu darsyk susitikti tokiame renginyje.

Maudynėmis paminėta ne viena šventė

Matydama tokį entuziazmą, Inga nutarė kiekvieną šeštadienį norinčiuosius kviesti į eketę. Kaip tarė, taip ir padarė. Plungiškiai „ruoniai“ į eketę brido kiekvieną savaitgalį, kiti – dar dažniau. Žiemiškomis maudynėmis paminėtos valstybinės šventės, kartu „ruoniai“ šventė ir Meilės dieną, Kovo 8-ąją, Velykas bei kitas šventes bei kvietė prisijungti ir kitus, norinčius išbandyti naują žiemos pramogą.

Šiandien ledinio vandens gerbėjų ratas Plungėje – išties didelis. Apie aktyvius plungiškius „ruonius“ kalbama net kituose miestuose. Žmonės giria mūsiškius ne tik už drąsą brendant į eketę, bet ir už tai, kad jų maudynės būna smagios.

I. Šakinė, padedama bendraminčių, išties padarydavo taip, kad kiekvienas susitikimas būtų ne tik panirimas į šaltį, bet ir smagus pasibuvimas. Vienas įsimintiniausių susitikimų – naktinės „ruonių“ maudynės.

Ingos rengtose maudynėse yra dalyvavusi ir Plungės sporto ir rekreacijos centro (SRC) bendruomenė, per vienas iš šventinių maudynių į šaltą vandenį brido ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Sykį prisijungė ir šalyje žinomas sveikuolis Dainius Kepenis.

Atsisveikino iki kito sezono

„Pas mus renkasi maudytis tokie nuostabūs žmonės, kurie dalinasi gerom emocijom, apkabinimais ir šypsenomis, – kalbėjo Inga po sekmadienį įvykusių paskutinių šio sezono Plungės „ruonių“ maudynių. – Atsisveikiname iki kito sezono, kada grįšime su dar didesniais užmojais ir sumanymais“.

Atsisveikindami ledinio vandens gerbėjai surengė smagią šventę, kurioje veiklos netrūko tiek mažiems, tiek dideliems. „Ruonių“ laukė ne tik šaltos maudynės, prieš kurias visi apšilo darydami mankštą gryname ore, bet ir nemokamos karštos pirtys. Jomis pasirūpino Plungės sporto ir rekreacijos centras. Nenuobodžiavo ir mažieji – jie galėjo papuošti savo veidukus piešiniais. O kur dar sveikuoliškas tortas.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko suburti sveikuolių bendruomenę. Vasarą taip pat laukia pramogų – organizuosiu žygius, kad nepamirštume vieni kitų. Per trumpą laiką tapome kaip šeima. O į naująjį sezoną rudenį grįšime su trenksmu. Plungėje labai daug gerų, nuoširdžių žmonių, kurie prisidėjo prie renginių. Visiems labai dėkoju. Esu labai dėkinga ir mamai, ir anytai. Jei jos nebūtų galėjusios pabūti su anūkais – mūsų vaikais – tai mums nebūtų pavykę kartu su vyru rengti ir dalyvauti maudynėse“, – kalbėjo Inga ir ragino visus kaupti drąsą kitam sezonui.

Anot plungiškės, maudymasis žiemą vandens telkinyje ne tik smagi pramoga, bet ir turi teigiamą įtaka tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai. Tai – labai efektyvi ir nemokama priemonė pagerinti širdies darbą, kraujo apykaitą, emocijas, nuotaiką, miegą, ugdyti atsparumą ligoms.

nuotrauka
Dėkota visiems, prisidėjusiems prie maudynių organizavimo

​​​​