Vilnius turi sakuras, o Plateliuose žydės rojaus obelaitės

Aušros DIRVONSKIENĖS nuotraukos
Nuoširdžiai į darbą kibo ir klebonas Klemensas Jaraminas
Spalio 28 dieną Plateliuose vėl vyko didelė rojaus obelaičių sodinimo talka. Ją jau antrus metus iš eilės kartu su kitais aktyviais plateliškiais surengė prieš kelerius metus čia gyventi atvykusi Giedrė Daukšaitė. „Vilnius turi sakuras, o Plateliuose žydės rojaus obelaitės“, – teigė aktyvi asociacijos „Platelių burlentės“ narė.
Buriuotojai Karolis Sipavičius ir Giedrė Daukšaitė

Garsiems kraštiečiams pagerbti

Rojaus obelaičių sodinti susirinko didelis būrys žmonių. Iš pradžių visi buvo pakviesti bendrai maldai į bažnyčią. Platelių klebonas Klemensas Jaraminas savo emocingoje kalboje pabrėžė, kaip svarbu saugoti bendrystę, dirbti kartu bendram labui. „Tų obelėlių sodinimas liks gyvu atminimu jūsų anūkams ir proanūkiams apie tai, kad nuveikta gražių darbų ir Plateliai pelnytai buvo pavadinti Lietuvos mažąja kultūros sostine. Juk bendrai išgyventi prisiminimai giliai giliai įleidžia šaknis ir duos vaisių“, – kalbėjo jis.

Ypatingai šiltais žodžiais buvo prisiminti trys žmonės, gyvenę Plateliuose ir gerais darbais pelnę vietinių pagarbą bei meilę. Tai Marytė Šidiškienė, Marija Jankauskienė ir Petras Sadauskas. Visiems jiems atminti skirtos obelėlės pasodintos tose vietose, kurias jie ypatingai mėgo.

M. Šidiškienė – gydytoja psichoterapeutė, akupunktūros specialistė, pas kurią gydytis eidavo ne tik plateliškiai, bet važiuodavo žmonės iš visos Lietuvos. Ji sakydavusi, kad Platelių ežeras yra jos stiprybė ir gyvastis. M. Jankauskienė – veiklioji Žemaitijos nacionalinio parko specialistė, jai skirta obelėlė pasodinta pačios puoselėtame skverelyje. P. Sadauskas – charizmatiška asmenybė, jachtų klubo įkūrėjas, buriavimo mokytojas, kurio pavardę išgirdę vyresni plateliškiai linksi galvomis, mat jis dažnai prisimenamas kaip mokytojas iš didžiosios raidės. Jam skirta obelis žydės prie jachtų klubo.

„Susibūrus draugėn viskas įmanoma“

Platelių bendruomenės pirmininkė Rigonda Pereverzeva džiaugėsi, kad Platelių bendruomenę papildė tokia aktyvi buriuotoja bei žygeivė G. Daukšaitė. Jos iniciatyva ir padedant asociacijai „Platelių burlentės“ pernai gegužę Plateliuose pasodintos pirmosios 66 rojaus obelaitės. Sodino buriuotojai, Plungės „Suvartuko“ šokėjai, įvairių kitų organizacijų nariai. Tada ir susipažino šios dvi aktyvios moterys.

nuotrauka
Bendruomenės pirmininkė Rigonda Pereverzeva tiksliai žino, kaip reikia sodinti obelaites
 

Dabar Giedrė – tikra plateliškė: aktyviai dalyvauja iniciatyvinės grupės veikloje ir konkrečiais darbais bei kūriniais remia visus mažosios kultūros sostinės renginius. Šiais metais sodinti rojaus obelaites nuspręsta pakviesti žmones, prisidėjusius prie renginių organizavimo, iniciatyvinės grupės narius, rėmėjus. Kiekvienas pats sodino „savo“ obelaitę, kurią pagal galimybes reikės pačiam ir prižiūrėti.

Asociacija „Platelių burlentės“ šį kartą dovanojo 75 obelaičių sodinukus. Jie pražys prie bibliotekos, bažnyčios, Maryčių skverelyje, prie tako ežero link ir prie jachtų klubo.

Pasodinus obelaites visi buvo pakviesti į bendruomenės pavėsinę sušilti ir pasistiprinti Virgilijaus Razmos virta aromatinga sriuba, kurią jis pats visiems ir pilstė. Žavėjo puiki šio renginio organizacija, visų nuoširdumas, atviras bendravimas.

G. Daukšaitei už aktyvų bendradarbiavimą dėkojo bendruomenės pirmininkė bei garsus Lietuvos buriuotojas, varžybose atstovaujantis „Platelių burlentėms“ Karolis Sipavičius – dainininko Egidijaus Sipavičiaus sūnus. „Ačiū, kad galėjau medį pasodinti, beliko tik namą pastatyti ir vaiką užauginti“, – juokavo jis.

O Giedrės galvoje jau gimsta naujos idėjos. „Noriu ant visų tų medelių pakabinti ženkliukus su žyma, kad Plateliai – mažoji kultūros sostinė“, – naują sumanymą atskleidė ji.

nuotrauka
Gamtininkei Marijai Jankauskienei skirtą medelį sodino jos dukros ir anūkai