Angelų takais

Iki gegužės 28 dienos plungiškiai kviečiami pamatyti virtualios realybės filmą „Angelų takais“, skirtą tapytojo, kompozitoriaus ir abstrakčiojo meno pradininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybai. Apie šį kūrinį buvo kalbama jau seniai – nuo tada, kai su juo susipažino didžiųjų Lietuvos miestų žiūrovai. Prisipažinsiu, kad mane galimybė pamatyti jį Plungėje suintrigavo, juo labiau kad seniai bebuvau apsilankęs vadinamame Advokato namelyje.

Įspūdis dvejopas. Pirmiausia mintis buvo, jog bilietai į šią demonstraciją – šiek tiek brangoki, o ir nuolaidų nei mokiniams, nei pensininkams nebuvo numatyta. Tai aiškiai patvirtino: žiūrovų nebuvo daug, o ir tie patys tai iš Rietavo, tai iš Telšių.

Tie, kas nebuvo susipažinę su M.K. Čiurlionio kūryba, apie ją iš filmo nieko daugiau ir nesužinojo – jie paprasčiausiai pateko į relaksacijos seansą. Žinoma, tai nėra blogai. O tie, kurie jau pripratę prie atpalaiduojančio muzikos ar vaizdinių poveikio ir į seansą ėjo tikėdamiesi geriau pažinti mūsų tautos genijų, tikriausiai liko nusivylę. Sutinku – tai nėra koks nors saviveiklinis kūrinys, kai kas, išvydęs jį, buvo net sužavėtas. O tokiems skeptikams kaip aš siūlau neiti, jei galit neiti...

„Eurovizijoje“ pasirodė mūsų angelas Monika. Rezultatas neblogas, nors ir toliau liko nesuprantama, ką iš tikro mėgsta Europos šalių žiūrovai. Nepaaiškėjo ir kaip balsuoja komisijos bei žiūrovai. Geografinis principas, kai žiūrovai pirmiausia nors šiek tiek palaiko kaimyninių šalių atlikėjus, tik paskui kūrinius, vis dar išlieka. Finalo organizatoriai daug dėmesio skyrė Ukrainai, gal dėl to ir renginys gerokai prailgėjo. Bet laukti pabaigos nebuvo ilgu. Atrodė, kad sklendžiame su angelais.

Kažin ar galima angelais pavadinti esamus ar buvusius Savivaldybių tarybų narius, kuriems visuomenininkas Andrius Tapinas visaip bando ištraukti angeliškas plunksnas. Niekas iš užkliuvusių taip ir nesugebėjo tiesiai pasakyti: taip, nusižengiau sąžinei, nors vieno ar kito reglamento ir nepažeidžiau. Juk niekas netrukdė būnant Tarybos nariu siūlyti tokius „reglamentus“ keisti. Kur tau. Visiems buvo šilta ir malonu. Ką jau kalbėti apie ryškiausias to skandalo žvaigždes – šios ypatingai save atskleidė ir dabar, jei galėtų, A.Tapiną su visomis šliurėmis suvalgytų...