Ar jau „balsavome“?

„Žemaičio“ nuotr.

Toks keistas laikas: žiema rungiasi su pavasariu, tai viena, tai kitas nustumdami varžovą į nuošalę. Žymiai labiau matomi žmonių pasistumdymai, lydimi apkalbėjimų bei atsiprašymų.

Patriarchas Vytautas Landsbergis keliomis savo kalbomis įaudrino visuomenę: pirmiausia vos nesulyginęs homoseksualų su pedofilais, o prokurorus pavadinęs čekistais. Tada turėjo aiškintis. Paaiškino, nors neatsiprašė. Kai kam toks motyvas netgi patiko, ypač tiems, kurie nepritaria homoseksualams. Antrą kartą profesorius slystelėjo kalbėdamas iš Signatarų namų balkono. Čia jis paragino, kad „Vičiūnai“ ir verslininkas Gediminas Žiemelis pervestų po kokį milijoną pagalbai Ukrainai, nes jie, girdi, tebeturi verslą Rusijoje. Pasirodo, kad G. Žiemelis ten verslo nebeturi, todėl profesoriui tenka atsiprašyti. Žaviuosi V. Landsbergio minčių gyliu, bet detalės taip pat svarbios.

Lietuva išsirinko atstovę dalyvauti šių metų „Eurovizijoje“. Taisyklės yra taisyklės, gaila, kad konkurso metu bent vedantieji tų taisyklių neskelbė, kai balsuotojai savo darbą dirbo. Tad ir gavosi taip, kaip visados: komisijos, o ne žmonių balsai viską nulėmė. Nesu didelis taisyklių ekspertas, tačiau suprantu, kad komisijos svarba išryškinama tam, kad visokie nemuzikalūs su savo tatalinėm, nors ir pamėgti publikos, netaptų nugalėtojais. Juk taip atsitinka ir muzikoje, ir politikoje, o ir teatro aktorius vertiname pagal tai, ką ir kaip dažnai matome televizijos ekranuose ar abejotinos vertė gastroliniuose pasirodymuose...

Kadangi artėja savivaldybių tarybų ir merų rinkimai, domiuosi viskuo, kas dedasi Plungėje. Dažnai susimąstau, kodėl žmonės neina balsuoti, nors sąrašuose gerų žmonių – apie du šimtus. Gimė keista mintis, kad dėl to bent dalinai kaltas feisbukas, kur kandidatai plačiai skelbia apie save, o rinkėjams lieka tik spausti „Patinka“. Kai kam gali atrodyti, kad savo pareigą tuo jie jau atliko ir nieko daugiau daryti nebereikia.

Juk tikrai didelei daliai žmonių virtuali erdvė jau pakeitė realybę. Tik kai praalksti, supranti: gyvenimas ne visada yra toks gražus, kaip norėtume. O valgyti – norisi.