Ar Naujieji prideda proto?

„Žemaičio“ nuotr.
Nespėjome pasidžiaugti nuostabiais vaizdais, kai medžiai buvo pasipuošę baltais kailiniais, nespėjome ir keiksnoti tų, kurie neužtikrino sklandaus ir gero mūsų persikėlimo iš taško A į tašką B, kaip viskas subjuro, sušlapo, ir dabar jau guminukai geriau už odinukus.

Sinoptikai sako, kad Naujuosius galime sutikti ir visai be sniego. Aš pats tuo netikiu, nes nelabai noriu tikėti. Kur ten „pataikys“ sinoptikai ir klimatologai, kur ten jie gali įtikti mūsų išpuoselėtam skoniui, o jau su mūsų žiniomis, supratimu apie pasaulį joks žurnalistas, mokytojas ar politikas negali nė lygintis...

Džiaugiuosi puikiais bendrapiliečių komentarais po įvairiais straipsneliais ar pranešimais, kuriais dažniausiai dalinamasi feisbuko naujienų sraute. Yra žmonių, kurie nė vieno nepraleidžia, visų mintis iškeikia, dažnai autorius kvailiais, iškrypėliais ar nesusipratėliais išvadina, politikams dar ir korupcijos šešėlį meta. Tiesa, tie patys „žinovai“ kokius 25 procentus ir teigiamų atsiliepimų parašo, tik apie gamtos vaizdelius ar artimųjų gimtadienius. Žaviuosi tokiais žmonėmis.

Kartais pagalvoju, kiek iš tos kompiuterinės minios sugebėtų parašyti ką nors plačiau, ne tik komentarus, ypač nepataikaudami prognozuojamiems skaitytojams. Ko gero, tokių žmonių būna. Tik vargšeliai jie rizikuoja būti mindomi pasislėpusiųjų už telefono ekranų arba net išmesti iš draugų rato.

Nustebino per Kalėdas gauta dovana. Pats Kanados banko „Royal bank of Canada“ prezidentas pranešė, kad mano giminaitis Aleksas Gentvilas pasimirė ir jo indėlis banke buvo 78 mln. dolerių. Kadangi oficialaus palikimo nėra, tai siūlo dalintis, man įteikdami 30 proc. tos sumos. Padėkojau banko prezidentui už gerą širdį ir pasakiau, kad dovanoju 200 proc. indėlio, kai jis toks užaugs.

Protingi ir labai įvairūs būna žmonės. Tik stebiesi, kodėl tokia protinga tauta taip blogai gyvena. Čia paaiškinimas tiesiog veržiasi į ausis: tai kaltas Seimas, Vyriausybė ir kažkokie landsbergiai. Kai pasakai, kad patys žmonės juos ir išrinko, išgirsti: kalta Konstitucija. Ir ją keisti būtina.

Va, tik Naujųjų į Konstituciją įrašyti nereikia pamiršti. Kitaip – dovanų nematysim...