Kartais gyvenimas, norim mes to ar nenorim, „pastato“ mus į situacijas, kurios būna mums nepatogios arba net pavojingos, o aplinkiniams mažų mažiausiai juokingos. Tokiais atvejais bet koks mėginimas už ko nors pasislėpti arba vaidinti, kad nieko neįvyko, tik smarkiau klampina mus pelkę. Dar įdomiau, kai tokios pat situacijos nutinka ir žmonėms, kurių visuomeninė padėtis yra svarbi visai arba didelei daliai visuomenės.

Man atrodo, kad panaši situacija susiklostė buvusiam JAV Prezidentui Donaldui Trampui bei mūsiškiui Gitanui Nausėdai. Pirmasis nuo pat pralaimėjimo praėjusiuose rinkimuose iki šiandien tebeteigia, kad jis neorganizavo jokių riaušių prie Baltųjų rūmų, o ir istorijos su prostitute, dokumentų saugojimu, lėšų neskaidriu naudojimu bei kitos – tik pasakos. Tiesa, teismas ir prisiekusieji pasisakė kiek kitaip. Ir už ko slepiasi buvęs prezidentas? Žinoma, už aukšto savo populiarumo. Lyg populiarių negalima liesti, lyg populiarus tuo pačiu būna ir nekaltas. Nors dažniau – atvirkščiai...

Mūsų Prezidentas – kiek kitokioje pozicijoje. Jį visai neseniai tauta išrinko naujai kadencijai, o netrukus jis ir prisieks. Bet šie faktai taip pat „neatpalaiduoja“ jo nuo padarytų klaidų, kaip ir valstybinių organizacijų, kurios tas klaidas tada dar būsimam Prezidentui leido ir net padėjo padaryti.

Sakau šitai dėl to, kad Seimas patvirtino specialiosios komisijos tyrimo išvadą, kurioje Prezidentas įvardijamas kaip pažeidžiamas dėl patarėjų ryšių ir gal net sulaužęs priesaiką dėl atsisakymo komisijai duoti parodymus. Pabrėžiu – „gal“. Ir tai tik komisijos išvada.

G. Nausėda neturėtų čia mojuoti savo populiarumo skaičiais. Juos visi žinome. Kaip aukščiau esu paminėjęs – ir populiarūs gali klysti, o leisti likti klaidoje – niekam nenaudinga ir niekas šito nenorėtų. Kaip tik visi turėtų būti suinteresuoti, kad specialiosios organizacijos (Valstybės saugumas, prokuratūra, STT) veiktų tik įstatymų leistose ribose ir joks asmuo jų negalėtų praplėsti.

Nuosprendis D. Trampui Amerikoje bei mūsų Prezidento priesaika vėl vyks beveik tuo pačiu metu. Štai kaip būna. Štai ką norėjau pasakyti.