Dainų dainelės

Kol pasaulis stebi prasidėjusius JAV rinkimų debatus bei įnirtingą Ukrainos kovą su agresoriumi, kol Lietuvos politikai rezga intrigas ir ieško galimų sąjungininkų būsimuose Seimo rinkimuose rudenį, kol visa Lietuva žvelgia į Dainų šventės jubiliejinius renginius, kol sporto mėgėjai stebi Europos futbolo čempionato kovas ir atrankines krepšininkų varžytuves Puerto Rike, gyvenimas teka įprasta vaga: ramiai ir nuobodžiai. Tik retkarčiais tėkmė pasidaro tokia, kad atkreipia dėmesį, sukelia abejonę – ar nereikėtų susimąstyti, o, galbūt, ir sustabdyti tokį tekėjimą.

Laidiniu telefonu paskambino moteriškė ir paklausė, ar redakcijai nebūtų įdomu sužinoti, jog kažkurių ugdymo įstaigų vadovai ima pinigus, kad pirmokas patektų į tėvų pageidaujamą klasę pas pageidaujamą mokytoją. Paskiau, kad tokia žinia negali nedominti, tačiau, kad ir kiek prašiau, daugiau informacijos skambinusioji nesuteikė. Tad įsipareigojimo apie tai paskelbti neturiu, bet situaciją švietimo sistemoje būtų galima apsvarstyti.

Prieš kiek metų žinojome, kad tėvai ne visados norėdavo leisti vaikus į tą mokyklą, kuriai priklausė pagal gyvenamąją vietą. Ir ko jie nedarydavo... Šiandien šis reikalas sutvarkytas – mokiniai į mokyklas registruojami per tam tikrą internetinę sistemą. Ir nors vis dar atsiranda tėvų, kurie dėl norimos mokyklos bando pakeisti realiai ar tariamai gyvenamą vietą, bet bendru atveju šiame procese – viskas tvarkoje.

Skambinusioji davė suprasti, kad ne apie tai kalba. O apie tai, koks tolimesnis vaiko paskyrimo į tam tikrą klasę, pas konkrečią mokytoją, kelias. Jis – mokyklos vadovybės rankose. Gerai, jei mokyklos turi pasitvirtinusios tvarkas, kaip tai vyksta, ir jų laikosi. Jei ne – verta įsiklausyti į moteriškės siunčiamą signalą.

Šiemet tas klausimas ypač aktualus, žinant, kad į mokyklas priimama daugiau vaikų su specialiaisiais poreikiais. Tikriausiai mokytojui ne tas pats, kiek tokių vaikų bus jo klasėje. Kaip ir tėvams, kurių vaikai ten mokysis. O ten, kur yra interesų ir neaiški tvarka, ten netrunka rastis ydingų sprendimų. Žinoma, jei formuojama daugiau nei viena pirmokėlių klasė.

Dainos tęsiasi.