Galvojimas nėra kenksmingas

Bene svarbiausia aktualija Lietuvoje – nepriklausomo elektros tiekėjo „Perlo energija“ pareiškimas, kad nori nutraukti sutartis su 180 tūkstančių piliečių, kurie buvo su jais sudarę pastovių įkainių sutartis. Visi suprantame, kad tai ne kokia nors galima žinia, jog nebevyks „Tele loto“ žaidimas. Tai tikrai atsilieps tų žmonių finansinei situacijai nuolat brangstančioje elektros rinkoje. Kas kaltas?

Pirmiausia, žinoma, „Perlo energija“, nors kai kas bando paaiškinti, jog tai pačių žmonių pasirinkimas. Girdi, reikėjo galvoti, kokį tiekėją pasirinkt Gal. Bet visi suprantame ir tai, jog tam tikros tarnybos nesugebėjo paprastai ir aiškiai viską išaiškinti. Juk tikrai retas iš klientų supranta, ką reiškia elektros rinkos liberalizavimas ir kam jis buvo reikalingas.
Nei ta vyriausybė, kuri priėmė liberalizavimo įstatymus, nei tie, kurie šiandien jais vadovaujasi, to neaiškino. Gali būti, kad ir energetikos ministerijoje nedaug tokių klerkų, kurie paprastai, kaip mokykloje, galėtų išdėstyti svarbiausią informaciją. Tad žmonės kaip bitutės ir skrido ten, kur pigiau, kur į milijoninį laimėjimą panašu. Dabar kažką keisti labai sunku, o kartais atrodo, jog valdžia to daryti net nenori...
Vėl visuomenė prakalbo apie Naisius, apie juose vyksiančią šventę. Vėl žmonės tarsi žuvis keptuvėje varto žadančius šventėje dalyvauti atlikėjus ir tuo, kurie kaip ir aną kartą nusprendė nedalyvauti. O juk viskas taip paprasta: nenori – nedalyvauk, nori – dalyvauk, linksmink žmones. Neturėtų būti niekam jokio spaudimo.
Kiek kitokia situacija dėl bene garsiausios mūsų šokėjų poros Povilo Vanago ir Margaritos Drobiazko. Pakvietė, pažadėjo gerai užmokėti, ir šie sutiko. Lyg būtų iš džiunglių sugrįžę. Nei apie karą, nei apie žudynes lyg girdėję nebūtų. Prezidentas atėmė valstybinius apdovanojimus. Daug kas pasmerks, vėliau visi pamirš, bet... nuoskaudos liks. Ir gerbėjų, ir pačių čiuožėjų atmintyje. Juk jie ne badu buvo marinami – kam reikėjo sutikti? Dažnai žmonės nesusimąsto prieš priimdami kokį sprendimą, o ir Viešpaties keliai nežinomi ir gana keisti.
Blogai, kai žmonės negalvoja. Dar blogiau, kai negalvoja tie, kuriems lemta formuoti kitų mąstymą.