Gėris kuriamas ne tik tyliai

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino aštuonių pretendentų, norinčių dalyvauti prezidento rinkimuose, galimybę tai padaryti. Jie visi surinko reikiamus dvidešimt tūkstančių piliečių parašų, užtikrinančių tokią galimybę.

Ne visiems buvo lengva tiek parašų surinkti, todėl ir buvo pasigirdę balsų, kad šis parašų rinkimas – perteklinis. Aš pats esu įsitikinęs, kad tokios prievolės buvimas sustabdo pretendentų perteklių. Dvidešimt tūkstančių yra mažas nuošimtis nuo balsų skaičiaus, reikalingo gauti rinkimų metu. Ir šiemet net trims pretendentams to padaryti nepavyko.

Tiesa, nepaisant prielankumo vienam ar kitam pretendentui, turime pripažinti, jog sąlygos nebuvo lygios. Pavyzdžiui, Prezidentas Gitanas Nausėda galėjo sugretinti savo darbo ir agitacijos procesus. Negirdėjau, kad jis kokį šeštadienį ar sekmadienį laisvu nuo darbinės veiklos metu būtų kur nors apsilankęs. Kita vertus, tai menkniekis, bet nemalonus...

Vyriausioji rinkimų komisija išbrokavo kai kurių pretendentų pateiktą ne vieną tūkstantį balsų, o tai gimdo mintį, kad ateityje reikėtų parašus ar bent dalį jų surinkti elektroniniu būdu.

O šįkart rinksimės iš aštuonių kandidatų. Ir taip – jie labai skirtingi. Dabartinis Prezidentas be perstojo giria savo nuveiktus darbus, o beveik visi likusieji juos trypia. Vienas yra toks, kuris trypia viską, kas per trisdešimt kelis metus pasiekta, sukurta, įgyvendinta, pripažinta bei naudojama. Na ir kas, juk tokių žmonių mūsų visuomenėje yra. Jiems taip pat reikia suteikti galimybę už kažką balsą atiduoti. Tai vadinama demokratija ir jie patys to nuneigti negali, nors pretendentas neigia ir tai.

Sakoma – geri darbai daromi tyliai, bet, mano manymu, nė vienas pretendentas nesiruošia šiuo posakiu pasinaudoti. Esu įsitikinęs, kad visi šauks iki pamėlynavimo, mėgins įrodyti, kokie jie nuostabūs, vieninteliai ir nepakartojami, kokia bus laiminga tauta ir Valstybė, jei juos pasirinks. Vienu žodžiu: gerovių gerovė mūsų laukia ir labai greit...

Tik LIONS klubas, su triukšmu linksminęs plungiškius ir svečius praėjusį savaitgalį, patvirtino: gėrį galima kurti ir triukšmingai. Svarbu, kad tai būtų nesavanaudiška ir nuoširdu.