Gyvenimas tęsiasi

Praėjusiame mūsų pasikalbėjime išdėsčiau pagrindinių dviejų sąrašų – Liberalų sąjūdžio ir rinkimų komiteto „Vieninga Plungė“ – laimėjimo bei pralaimėjimo priežastis rinkimuose į Savivaldybės tarybą ir į mero postą. Apie kitus sąrašus ir jų kandidatų į mero postą pasirodymą – šiandien.

Du sąrašai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – ir jų kandidatai į merus, manau, buvo pasmerkti tokiam rezultatui, nes skirtingi visuomenės sluoksniai vieningai kalbėjo prieš juos. Ypač tai pasakytina apie Tėvynės sąjungą: priešrinkiminis skandalas Seime aiškiai turėjo įtakos.

Labai nustebino ir prastas socialdemokratų pasirodymas. Juk šalyje jie pasiekė bene geriausius rezultatus, o mūsų savivaldybėje pasirodė silpnai. Akivaizdu, jog trūko ryškaus sąrašo lyderio. Visgi visų trijų silpno ir blankaus pasirodymo pagrindinė priežastis buvo puikus Liberalų sąjūdžio ir jo kandidato pasirodymas. Bet apie tai jau kalbėta.

Likusios partijos ir jų kandidatai į merus gavo visiškai mažai balsų: tiek, kad kartais ir gėda prisipažinti. Negi kandidatai, pririnkę į sąrašus giminaičių ir pažįstamų, mano, jog užtenka mokėti pataisyti ar vairuoti automobilį, gerai kalbėti žemaitiškai, treniruoti sportininkus ar baigti specifinius mokslus, kad galėtum būti meru? Rinkėjai pasakė, kad ne. Gal žmonės susimąstys...

Bet šiaip labai ir nestebina, kad tokių kandidatų pas mus buvo. Na, suprantu: vieni panoro pajuokauti (įdomu, iš ko juoktasi), kiti panoro save išbandyti, treti – save parodyti. Tokių kandidatų buvo ir kitose savivaldybėse. Jų buvo ir Seime.

Seimo nariams dažnai galvas apsuka paprastų tautiečių pilamos pagyros: kartais paklausai ir atrodo, kad tokie pretendentai tikrai galėtų tapti jei ne šventaisiais, tai šalies Prezidentais tikrai. Tik pasakykite, mielieji, po kiek procentų balsų gavo R. Grinkevičius, A. Orlauskas, šlovinti Marijampolėje ir Kaune, kiek jų gavo P. Gražulis, V. Ąžuolas, A. Gedvilas ir dar keletas „garsenybių“, už kurias galvas guldėte?

Atsakau – mažai. Labai mažai. Gėda jiems, kad save, kaip kokie provincialai, pervertina, bet labiau gėda turėtų būti tiems, kurie galvoja, kad feisbuke pagyrusieji jau atstovauja visus rinkėjus. Pasirodo – ne.

Taigi, rinkimai baigėsi, o gyvenimas tęsiasi.