Juozas gyvena tame kaime, kuriame savo jaunystės metus praleidau ir aš. Tad lankant jaunystės takus ir krūmynus, visados kažkurioje vietoje susitinku Juozą. Jis gerokai jaunesnis už mane ir ypatingai karingas. Kovoja prieš visas negeroves gimtajame kaime, mūsų šalyje ir visam pasaulyje.

Neseniai buvo paskelbęs akciją „Kovokim už perpildytas poliklinikas ir kitas gydymo įstaigas“. Kovos metodai labai paprasti, nors kiti sako, kad drastiški. Į kaimo ambulatoriją, kurioje niekados netrūksta ligonių, jis atsivedė savo mylimą pitbulterjerą. Pasirodo tie, kurie skundėsi sąnarių skausmais, radikulitu bei vidurių užkietėjimu, tą patį momentą pasveiko. Juozas užsirūkė ir pasiūlė šią praktiką taikyti ir kitose gydymo įstaigose. Kažin, ar Plungėje suveiktų?

Žinoma, medicinoje kur kas daugiau problemų. Ir jų sprendimui tokių priemonių neužteks. Visgi svarbiausia norėti atrasti sprendimą, o abejonių dėl to, kad kažkas jo ieško, vis daugiau ir daugiau. Ir tai ne tik medicinoje. Problemų netrūksta daugybėje gyvenimo sričių. Mano manymu, daugiausia jų – žmonių tarpusavio santykiuose. Ir sprendimų kol kas niekas nepasiūlo....

Labai daug problemų švietimo sferoje. Tai labai išryškina ir mokytojų streikas. Vieną galiu atskleisti ir aš. Nuo šių mokslo metų pradžios kai kuriose klasėse matematika turėtų būti mokoma pagal naujas programas. Ir ką manot? Kai kas dirba pagal senas, pagal senų vadovėlių medžiagą. Kažin, ar niekas nepastebės?

Neseniai pasimirė viena žinoma mokytoja. Išugdė ji daug padorių žmonių, medikų, inžinierių, nors ugdymo metu naudojo keistokus metodus, kuriuos visi ir šiandien tebekomentuoja. Už tai dar tarybiniais metais prie jos buto durų niekadėjai dergė. Sudegino, bet palaidoti ilgą laiką nebuvo kam...

O kas sureagavo, kai Klaipėdoje mirė buvęs vienos Plungės mokyklos direktorius? Niekas – nei mokykla, nei „pateptieji“. Kaip sureaguos, jei niekas nekaupiama, niekuo nesidomima. Manoji nepritarė, kad aš tai rašau, sako, girdi, pagalvos, kad į tave dėmesį turėtų atkreipti.

Bet tada man to dėmesio jau nebereikės. Tiesiog artimiesiems ir man šiandien skaudu.