Kai stebi, pamatai

Šiandien turėtume kalbėti apie svarbias šių dienų aktualijas: jaunuolio dingimą, merginos išprievartavimą sostinėje ar bent neeilinę sesiją Seime, apie pasiruošimą rinkimams į savivaldybių tarybas, bet apie tai juk kalba visi ir visur. Nusprendžiau šiandien surašyti savo pastebėjimus apie feisbuko platformą.

Neturiu daug draugų savo paskyroje, bet užtenka rūpesčių savo draugus sveikinant su gimtadieniu, pagiriant jų kelionių įspūdžius, vaikus ar anūkus. Kartais tenka su vienu ar kitu pasiginčyti. Bet juk taip daro dauguma tos bendravimo priemonės vartotojų. Visgi paskutiniu metu pastebėjau ir vieną keistą tendenciją.

Ryškiai padidėjo informacijos srautai iš rusiškų portalų. Juos įkelia patys portalai bei mūsų pačių aktyvistai. Daugumoje įkeliamų straipsnelių pasakojama apie bent mūsų vyresniajai kartai žinomus žmones ir reiškinius. Matau žinutes apie dainių V. Vysockį, sportininkus L. Žabotinskį, ledo čiuožėjus, ledo rutulininkus, netgi šachmatų partijas su A. Karpovu ar B. Spaskiu galime pamatyti, ypač tas, kur jie „krauna“ G. Kasparovui.

Kai kurios žinutės pakelia atminties šydą, kas nudžiugina. Tuo pačiu nespėji suvokti, kad taip išgirsti ir daugiau rusiškos muzikos, kurios gerbėjų ratas visados buvo ir tebėra platus.

Net nesinori pagalvoti, kad tai – minkštas mūsų protų ir jausmų kutenimas bei kas iš to kutenimo pasidaro, ypač jei tas protas, švelniai tariant, minkštas. Va ir atsiduri kryžkelėje: informacija – gerai, bet jos poveikis – nelabai vykęs. Keisčiausia, kai informacija apie sporto įvykius dalijasi 24 metų jaunuolis, kuris nei V. Vysockio, nei L. Žabotinskio nebuvo girdėjęs ir matęs, o ir lietuvių senosios kartos sportininkus ir atlikėjus kažin, ar žino.

Tada ir supranti, kad dalyvauji tam tikrame kare, kur niekas nepražūva, bet daug kas smarkiai yra sužeidžiami, kartais be galimybės išgyti...

Jei prie viso to dar pridėsime įvairias laidas įvairiuose portaluose mūsų Lietuvos „kūrėjų“, kurie jau beveik pamiršo skiepijimo tematiką ir aktyviai reaguoja į naujus įvykius, naujas tendencijas. Kažin, ar tie informaciniai srautai yra derinami? Nesinori tikėti. Tik tiek, kad kai stebi, tai pamatai...