Kalėdinės dovanėlės

„Žemaičio“ nuotr.
Adventas – puikus meta apmąstyti, ar tą kelią pasirinkom, ar tik klaidžiojam savo judesyje tam tikra kryptimi. Kažkas pasakytų, kad adventas - tai rimtis. Visgi mūsų gyvenimas toks spartus, kad mes net rimties laikotarpiu leidžiamės strimgalviais, norėdami pasiruošti artėjančioms šventėms, prisiminti artimuosius, kaimynus, bendradarbius...

Labiausiai stengiamės dėl vaikų, dėl švenčių darželiuose, kur mažieji nudžiugina savo tėvelius išmoktu, kai kas pirmuoju, eilėraštuku, kur dovanėlėm apdalina pirmasis Kalėdų Senelis. Retai kurioje mokykloje bevyksta šventiniai karnavalai su tema, mintimi bei potekste. O ir darbovietėse apsikeičiam dovanėlėmis. Gražu.

Nesnaudžia ir valstybės: štai Rusija ir JAV apsikeitė tose šalyse kalėjusiais nusikaltėliais-prasikaltėliais. Rusija paleido krepšininkę, kuri turėjo kelis buteliukus kanapių aliejaus, nežinia, skirtus vartoti ar platinti, O JAV perdavė Rusijai ginklų prekeivį Viktorą Butą, kuris jau dvylika metų buvo atsėdėjęs.

JAV pademonstravo, kaip jai rūpi bet kuris pilietis, o Rusija – kad nepamiršta tų, kurie pardavinėja ginklus tiems, kurie konfliktuoja, o pelną neša valstybei ar jos atskiriems piliečiams. Koks kieno prioritetas – spręskim kiekvienas atskirai.

Mykolo Majausko dovanėlę savo buvusiai partijai palengvėle užmirštame, nors tos dovanėlės šviesa dar ilgai bus matoma. Ką tik iš mokytojos pareigų atleista Astra Astrauskienė dovanoja visiems savo gerbėjams dovaną: bolotiruosis į Vilniaus merus. Gerai, kad spėjo išeiti iš ligoninės, kur buvo nustatyta, jog yra sveika. Jei nepasisektų mero rinkimuose, šiek tiek palaukus galės siekti Prezidento posto. Svarbu tik, kad spėtų sugalvoti, kam keršydama tą daro. Įtariu, kad kam kam, o tiems „prastiesiems“ konservatoriams tikrai klius. Tiesa, daug politikų ko nors siekia ne kam nors kerštaudami, kaip Mykolas ir Astra, o norėdami būti geri tautai, bendruomenei, sau...

Ruošiamasi paskelbti tris kandidatus į Konstitucinio teismo teisėjus. Toks pasitikėjimo išreiškimas – tikra dovana šiems žmonėms. Ar tai bus skaidru, sunku įvertinti, tačiau siūlymo procedūra, pagal pradines žinias, didmeistriškai apgalvota. Tiesa, savo žodį tars Seimas.

O mes nepamirškime artimųjų.