
Naujausios
Vieni renka pagalbą ukrainiečiams daiktais, perveda pinigines lėšas, gebantys organizuoja įvairius labdaros renginius-koncertus, atsisakydami honorarų. Drąsiausieji važiuoja į Ukrainą ar į pasienio zoną, kad nuvežtų daiktų ir parvežtų pabėgėlius, kiti gi suteikia pastogę pabėgėliams. Viskas jaudinančiai gražu.
Kai kas tyliai seka įvykius ir smerkia karą bei užkariautojus. Tai irgi gerai: net ir jų tyli parama labai reikalinga bendrai šalies gyventojų nuomonei, nusidažiusiai geltonai mėlynos vėliavos spalvomis.
Palengvėle pradeda ryškėti dar viena grupė mūsų bendrapiliečių. Kartais socialinių tinklų komentaruose, dažnai vadinamose alternatyviose informavimo kanaluose, retai oficialioje spaudoje išgirstame: gaila ukrainiečių, bet kodėl mes juos turime šelpti, juk daug ir mūsų šalies žmonių gyvena nepasiturinčiai, juk ir jiems reikalinga pagalba.
Ką tiems žmonėms atsakyti? Lyg ir tiesą sako. Atsakysiu paprastai: niekas jūsų neverčia šelpti ar apgyvendinti ukrainiečių. Jei turite atliekamą gerovės trupinį, tikrai padarysite gerą darbą sušelpdamas tautietį: padovanodamas nenaudojamus daiktus ar įsteigdamas kokiam kaimo vaikui nedidelę mėnesinę ar metinę stipendiją. Jei patys nesugalvojate, parašykite man, padėsiu sugalvoti. Svarbiausia, kad nevirkautumėt iš nevilties.
Pabaigai norėčiau perpasakoti istoriją, papasakotą žydų rabino Jonatano Sackso. Ispanijos karalius Ferdinandas ir karalienė Izabelė pasikvietė kanclerį Isaaco Abrabanelį ir jo paklausė, kiek gi turto jis yra sukaupęs. Abrabanelis įvardijo tam tikrą sumą, o karalius pasakė, kad, jo žiniomis, kancleris turįs žymiai daugiau.
„Tačiau jūs klausėte manęs, kiek gi turto aš turiu. Nuosavybė, kurią turiu, man nepriklauso, nes didenybė gali ją iš manęs jau rytoj paimti, geriausiu atveju aš esu tik jos saugotojas. Sumą, kurią įvardijau, esu išdalijęs kaip labdarą. Šio nuopelno nei jūs, karaliau, nei jokia kita žemiškoji jėga nebegalės iš manęs paimti“, – pareiškė Abranelis.
Ką čia ir bepridursi.