Mūsų „bėdos“

Nuotrauka iš asmeninio R. Gentvilo archyvo
Artėja toks metų laikas, kai ima atrodyti, kad mus lanko ir džiaugsmai, ir bėdos. Kai džiaugsmų ir pramogų daug, sakome – nors persiplėšk, o jei bėdos kaupiasi, skundžiamės – nors apsikask. Tarsi norėtume pasislėpti.

Šis laikotarpis ir visuomeniniame gyvenime ypatingas: daug visokių įvykių, kurie vieniems – galvos skausmas, o kitiems – kelias į laimę. Štai Seime registruotas įstatymas, kuris liaudyje jau vadinamas „dėl sutikimo dalijantis sekso malonumais“. Žinoma, šio įstatymo esmė daug sudėtingesnė, bet žmonėms atrodo ir patinka traktuoti taip.

Būdamas neutralus to projekto atžvilgiu, galiu tik pasakyti, kad jo įgyvendinimas būtų be galo sudėtingas. Kita vertus, apie tai kalbėtis reikia, nes niekam ne paslaptis, jog negražių dalykų tiek santuokoje, tiek už jos ribų – nors vežimu vežk. Tad nuostatų ir nepriėmus, apie jas turime rimtai pamąstyti.

Kitas siūlomas projektas – apie donorystę. Tai vėl iššaukia keistas reakcijas. Vieni šaukia, kad valdžia nori viską atimti net po mirties, lyg jai reikėtų mūsų kepenų ar inkstų. O juk jų reikia paprastiems žmonėms, gal net šaukiančiųjų artimiesiems kada prireiks. Per šį triukšmelį nebeišgirstame turinio: žmogus iš anksto gali nesutikti būti donoru arba po mirties gali nesutikti jo artimieji. Kur čia prievarta? Gal mėsos per daug valgome, kad bijome mėsinėjimo. Kas keisčiausia, prieš donorystę dažnai šaukia močiutės, kurių organų, kaip ir mano, nė veltui niekas nebeims.

Pastarosiomis dienomis labai svarbus tapo ir Mykolo Majausko likimas. Kažin kaip atrodytų, jei kurios nors komandos futbolininkas nuolat ir specialiai spirtų į savus vartus ir netgi įvartį pelnytų? Kažin, ar reikia poniai Agnei čia intrigas regzti?

Reikia ar ne mokyklose mokytis rusų kalbos? Tegul mokosi, jei norinčių yra, jei mokykla taip nusprendžia. Ko čia daug ginčytis...

Keistas Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko žingsnis – savo politinę ateitį susieti su socialdemokratais, sakant, kad širdyje yra liberalas. Tai gal socdemai jau liberalai ar Klaipėdos meras niekus apie savo liberalumą pliauškia?

Na, o tikroji bėda, kad negalim apsispręsti, kuri eglutė gražiausia.