
Naujausios
Mariupolyje parado nebuvo, nes rusams žygiuoti nebuvo kur: keliai griuvėsiais nukloti, o Maskvoje ypatingai švęsti taip pat nepavyko. V. Putinas atrodė pavargęs, gal net šiek tiek patinęs. Oras, girdi, blogas lėktuvams skristi, o laivai Raudonojoje aikštėje juk niekados neplaukdavo. Juo labiau kad dabar jie vis gilyn neria... Niekas neskelbė nei karo, nei visuotinės mobilizacijos. Karas juk vyksta ir gerai būtų, kad spėtų iki mobilizacijos baigtis.
Lietuvoje Georgijaus juostelę mažai kas buvo į atlapą įsisegęs, o gvazdikų prie kritusiųjų įamžinimo vietos jau iš vakaro buvo padėta. Žinoma, tai nereiškia, kad eisenų dalyviams patiko mūsų valstybės sprendimai dėl tos juostelės ir raidės Z afišavimo. Ir dainos „Katiuša“ melodija bei žodžiai tarsi įkaitęs oras virpesiu į dangų nekilo. Gal tik tie, kurių artimieji galvas guldė kovoje prieš vokišką fašizmą, suprato, kokioje dviprasmiškoje situacijoje šiandien ši šventė...
Šią savaitę minime 50-ąsias Romo Kalantos susideginimo metines. Buvau tuo metu studentas Vilniuje. Niekas daug neaiškino ir neinformavo, patiems buvo, kas rūpi. Ir erzino tik tai, kad neleido vykti į Kauno sporto halėje vykstančias varžybas, nors draugai bilietus buvo suorganizavę. Šiandien truputį gėda, kad mažai tada tais dalykais domėjausi. Pasiteisinti galiu nebent tuo, kad dauguma buvome toje duobėje. O buvo ir besiropščiančių iš jos.
Praėjusią savaitę šventėme Stanislovines ir visi skubėjome pasodinti svogūnus, o ši savaitė skirta bulvėm sodinti. Labai skubėti nedera, tačiau delsti taip pat negalima, kitaip šviežių bulvių šventės teks laukti ilgiau. Na, o be bulvių lietuviams labai sunku: nei šaltibarščių, nei cepelinų. Joks parduotuvių tinklas čia nepagelbės. Labai jau viskas pabrango.
Tad švenčių visokių buvo, yra ir bus. Svarbu nepasiklysti ir neužmiršti, kad ne tik švęsti turime.