Tai, kas parašyta apžvalgos pavadinime, dažniausia taikoma, kai norima pasakyti, jog kažkas mėgina žengti kitus žingsnius, dar nežengęs pirmojo. Pavyzdžiui, taip sakoma, kai sporto varžybose mėginama prognozuoti kito sezono įvykius, nepasibaigus finalinei kovai. Politikoje tai gali daryti politikos apžvalgininkai arba paprasti balsuotojai. Negražu, kai tai daro patys varžytuvių dalyviai. Na, nebent jie turi tam tikrų kėslų.

Į antrąjį prezidento rinkimų ratą pateko dabartinis Prezidentas Gitanas Nausėda ir Premjerė Ingrida Šimonytė. Prezidentas pareiškė, kad antrame balsavimo rate surinks net 75 procentus balsų. Drąsus pareiškimas, rodantis tvirtą įsitikinimą, arba paprasčiausias varžovės gąsdinimas. Bet juk Prezidentas sykį jau apsiriko, sakydamas, kad laimės pirmame ture. Manau, reikėtų atsargiau su prognozėm.

Bet tai dar nieko. Baisiau, kai ėmė skelbti, kokią Vyriausybę sudarys po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų. Girdi, Vyriausybės vadovė bus Vilija Blinkevičiūtė. Nežinia, ar ši norės ir ar socialdemokratai apskritai formuos valdančiąją koaliciją, bet Prezidentui tai nė motais.

Tokia jo prognozė tarsi duoklė socialdemokratams už jų paramą ir kvietimas aktyviai dalyvauti rinkimuose. Ramūnas Karbauskis taip pat iš anksto kalbina V. Blinkevičiūtę dėl būsimos koalicijos sudarymo. Čia „būsimai“ Premjerei užteko supratimo, kad tokioms kalbelėms – per anksti ir kad gal ji liks vaikščioti Europos Parlamento koridoriais. Nepasirašė ir Saulius Skvernelis, kurio vadovaujama jėga iš viso nežinia su kuo patrauks.

Kaip ir visados visus perspjauna Remigijus Žemaitaitis. Viską žinantis, viską numatantis ir nemažai balsų surinkęs Prezidento rinkimuose politikas įsidrąsino ir galimus ministrų portfelius savo partijos nariams ėmė skirstyti. Nereikia tik pamiršti, kad jam Generalinė prokuratūra yra iškėlusi bylą.

Žinoma, visos politinės jėgos norėtų, kad prie jų prisijungtų Ignas Vėgėlė, bet šis, kartą nudegęs, bus atsargus renkantis partnerius, o gal iš viso į viską spjaus...

Rietavo turguje sutikau besidarbuojantį Petrą Gražulį, kuris kandidatuoja į Europos Parlamentą. Žmogus lankstinukus dalijo, jo dukrelė, įsikibusi į skverną, iš paskos sekiojo.

O šernas juk tebelaksto...